Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

xqewz (B...a) ile yapmıs oldugum canlı alimi ile ilgili.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jes13

Yumurta
24 Ağu 2023
37
8
15
LV
0

selam, kendisinden tliltocatl albopilosum ''L3'' canli satin aldim. alisverisi bi uygulama üzerinden yaptik. forumda acmis oldugu ilanda sıkı paketleme yapacagını zaten yazmıstı. banada wpdan attıgı fotograflarda da bir sorun yok gibiydi. kendisi bu sitede devamlı aktif olan biri oldugu icin, yaptıgı paketlemeye ve söylediklerine güvendim. cünkü ben hobiye yakindan ilgi gostermeye baslayalı asagi yukari 2 hafta oldu, bi bildigi vardir zannedip cokta karısmak istemedim sadece pakedi iyice lastiklemesini istedim. fakat kendisine güvenmekte baya yanilmisim, pakedi getiren kurye arkadasim oldugu icin dagitima cikmadan beni aradi ve paketten kurt döküldügünü söyledi ben ilk basta inanamadim fakat getirdiginde karsilastigim manzara ekledigim fotograflarda mevcut. sonra kendisine ulastim, canli iadesi veya para iadesi yapmasini söyledim. bana para iadesi yapacagini ve uygulamadan 10 gün icinde paranin hesabina geldigini söyledi.. aslinda bankaya para talep edildiginde gün icerisinde yatiyor. kendisinin iade yapmasını bekledim bi süre, dönüs olmadı. durum öyle olunca bende ulasmaya calistim karsilik vermedi. en son forumdan yetkili bir arkadasa danistim. yetkiliye para iadesi yapamayacagini belirtti. madem öyle en basindan belirtmesi gerekiyodu bunu veya bana iade yapcagini söylemicekti. yetkili yazdiktan sonra bana yazma zahmetinde bulundu, yazdiklari seyler asagida. ben bu 250tlnin derdinde falanda degilim, hak etmedigi bir para oldugu ve beni salak yerine koydugu icin bu tantana. bu durumdan zarar gören ben olmam. buraya bunu konu acma sebebim, talep üzerine insanları bilgilendirmekti. ekran görüntülerine tek linkte ulasabilirsiniz.
IMG_2697~2.jpeg
Screenshot_20230915-223833~2.png

Son düzenleme:
Benzer konular Forum Tarih
HEGO Şikayetler - Referanslar 9 615

Benzer konular

white

Yumurta
Deneyimli Hobici
4 Tem 2022
48
36
15
Ödüller
1
LV
1

Ekstra olarak bilgilendireyim ülkemizdeki kargo şirketlerinin durumlarını hepimiz biliyoruz. Adrese teslim olan çoğu canlı yemde dışarıya dökülmesi sık rastlanan bir durum. Böyle durumların yaşanmaması için şubeden teslim alıyoruz.

jes13

Yumurta
24 Ağu 2023
37
8
15
LV
0

kargo subeye geldigi gibi bana ulasti hocam, dagitan kisiyi taniyorum ve dagitimla ilgilendigi bölgede is yerim var. yani direkt kargo geldiginde elime ulastigini söyleyebilirim.

xqewz

Pupa
Yasaklanmış Üye
8 Ocak 2023
74
25
30
Ödüller
1
LV
1

Kargocu tarafındn alındıktan sonra T.. express tarafından 4 gün sonra ulaştırıldı. Üstüne dikkatli davranmaları için büyük şekilde Kırılır yazdım. Ben elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Canlı için üzgünüm.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Böyle bir paketleme şekli yok direk sos kabında torfla beraber göndermişsin.. elimden geleni yaptım diyerek savunma veriyorsun ama fotoğraflara bakınca elinden hiç bişey gelmemiş ve kargo tecrüben yoksa canlı satışı yapmayacaksın veya elden teslim diye ilanda belirteceksin..

white

Yumurta
Deneyimli Hobici
4 Tem 2022
48
36
15
Ödüller
1
LV
1

Fotoğrafları şimdi gördüm dehşete kapıldım resmen. Erastes'in de dediği gibi böyle bir paketleme şekli hiçbir yerde yok hocam. Bunu nasıl ve neye göre yaptın?

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Kargocu tarafındn alındıktan sonra T.. express tarafından 4 gün sonra ulaştırıldı. Üstüne dikkatli davranmaları için büyük şekilde Kırılır yazdım. Ben elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Canlı için üzgünüm.
Bu şekilde canlı paketlenmez. İnternette araştırma zahmetinde bulunsan yine öğrenirsin tarantula nasıl paketlenir. Sen canlıyı kargolamamissin, parasını alıp ölüme yollamissin. Erastesinde dediği gibi elinden geleni değil hiç birşey yapmamissin, olduğu gibi götürüp kargoya vermişsin

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

@jes13 arkadışımız para iade talebinde bulundu ve haklıda bu konuda.. eğer yarına kadar iade yapılmaz ise foruma girişiniz yasaklanacak ve diğer platformlarda eksi ref alacaksınız @xqewz

Ard-Plt

Süper Majör
Deneyimli Hobici
6 Kas 2021
211
51
110
Ödüller
2
LV
1

İsmini söyler misiniz gruplara da yazalım bir daha satış falan yapamaz. 1 haftaya yakın süren kargolarım olmuştu hiçbirinde böyle bir şey yaşamadım. Fotoğraftaki canlının da l3 olduğunu hiç sanmıyorum ve 250 tl albo için aşırı fazla bir fiyat.

xqewz

Pupa
Yasaklanmış Üye
8 Ocak 2023
74
25
30
Ödüller
1
LV
1

Sattığım fiyatı ben belirlerim bu sizi ilgilendirmez, evet hâlâ düşünüyorum ki ben canlıyı doğru paketledim fotoğrafta ki kadar basit bit paketleme değildi arkadaş paylaşmamış. İstediğiniz yerden yasaklayabilirsiniz umursayacak birisi değilim.
IMG-20230904-WA0010.jpg
IMG-20230904-WA0011.jpg
IMG-20230904-WA0013.jpg

Efe..

Pupa
11 Ağu 2022
70
9
30
LV
0

torf ile tarantula paketlenmez,bahsettiğiniz canlı taş çatlasa l2-l3 civarında zaten ihlal kaplarına rahatlıkla sığabilicek gibi gözüküyor 2-3 liralık bir şey alıp düzgün bir şekilde paketleme yapsaydınız bugün bunlarla uğraşmazdınız

HEGO

Pupa
12 Şub 2023
85
11
30
LV
0

Herkesin dediği gibi tarantulalari sağdan soldan kuzeyden güneyden gram bilmem ama forumda gördüğüm kargolar hep bindik bı ihlal kabının içine nemli pamuk ile konduğunu gördüm bı kere bile böyle bı baketlemeye karşılaşmadım ya bari un kurdunu adam akıllı paketleseydin pet şişe içinde kargo yapmışsın sen direkt adamın parasını iade et

jes13

Yumurta
24 Ağu 2023
37
8
15
LV
0

Herkesin dediği gibi tarantulalari sağdan soldan kuzeyden güneyden gram bilmem ama forumda gördüğüm kargolar hep bindik bı ihlal kabının içine nemli pamuk ile konduğunu gördüm bı kere bile böyle bı baketlemeye karşılaşmadım ya bari un kurdunu adam akıllı paketleseydin pet şişe içinde kargo yapmışsın sen direkt adamın parasını iade et
WhatsApp Image 2023-09-15 at 21.30.04.jpg

xqewz

Pupa
Yasaklanmış Üye
8 Ocak 2023
74
25
30
Ödüller
1
LV
1

Pet şişe ekstra korumaydı paket değil.

20 Ağu 2023
72
12
30
LV
0

Ben şahsen arkadaşın satma derdi olduğunu değil ''Kitlemek'' istediğini düşünüyorum. Çünkü hangi allahın kulu kargoyla gelen bir şeyin sallanamayacağını düşünebilir? Belli arkadaş hobiyi bırakıyor ve elinden cıkartıyor.

karıncaking

Majör
14 Şub 2023
207
44
90
Ödüller
1
LV
1

Ben şahsen arkadaşın satma derdi olduğunu değil ''Kitlemek'' istediğini düşünüyorum. Çünkü hangi allahın kulu kargoyla gelen bir şeyin sallanamayacağını düşünebilir? Belli arkadaş hobiyi bırakıyor ve elinden cıkartıyor.
Malesef hobiyi bırakan kişilerin bir kısmı umursamayıp canlıları hasarlı gönderiyor.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şu ana kadar ben bile kargo yapmadım ama aldığım kargolardan nasıl bir paketleme yapılacağını biliyorum,yani un kurdunu havluya koymak koruma oluyorsa.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users who are viewing this thread

Üst Alt