Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yardım Lazım

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

internette bir yazıda karıncaları sadece et ile beslemek zorunda olmadığımı okumuştum bu ne kadar doğru bilemiyorum ve açıkçası evde de ölü böcek bulundurmak bana göre pek iç açıcı değil biliyorum gerekiyor ama dediğim gibi. alternatifi varmı bunun

Benzer konular

Alperen_04

Media
28 May 2020
46
12
50
LV
0

Eğer evdekiler izin verirse morio kurtları var. Bakımı aşırı basit ve koku fln yapmaz. Pahalı da değillerdir.
Eğer eve hiç böcek sokamayacak durumdaysan messor türü var. Hasatçı karınca olarak geçer. Bildiğim kadarıyla canlı yem olmadan yaşarlar fakat daha az ürerler.
Haftada 1 tane sinek veya başka bir böcek atman yeterli olur.
3. seçenekte eğer yaşadığın yer çok ilaçlama yapılan bir yer değil ise 3-4 güne bir dışarı çıkıp 1-2 tane böcek bulup atabilirsin.Evdeki sinekleri bile atsan yerler.(Ben canlı yem olmadığı zaman öyle yapıyorum)

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

yani gördüğüm kadarıyla ilaçlanmıyor şu aralar tetra uçuş dönemi olduğu için onlardan yakalıyacağım haftada 1 sinek atsam yeterlimi (sinek yakalamak konusunda pek iyi değilimde:)) ama yinede evdekileri morio kurduna ikna etmeyi deneyeceğim

Alperen_04

Media
28 May 2020
46
12
50
LV
0

yani gördüğüm kadarıyla ilaçlanmıyor şu aralar tetra uçuş dönemi olduğu için onlardan yakalıyacağım haftada 1 sinek atsam yeterlimi (sinek yakalamak konusunda pek iyi değilimde:)) ama yinede evdekileri morio kurduna ikna etmeyi deneyeceğim

Eğer kraliçeyi yeni bulacaksan veya bulduysan canlı yemle beslemeye en az 35-40 gün var. Ben 6-7 işçi çıkana kadar canlı yem kullanmamıştım kulak temizleme çubuğunun ucuyla veya kürdan ucuyla şekerli su vermiştim.
Küçük kolonilere çok sık canlı yem vermeye gerek olmadığını düşünüyorum. Zaten sayıları az olduğu için 5-6 günde bir sinek(büyük kara sineklerden değil), sivri sinek,bulabilirsen yumuşak kabuklu böcekler(kurtlar olabilir). Küçük böceklerde atanları duydum.
Koloninin sayısı çok artmadıkça(40 işçiyi geçmedikçe) canlı yemi bence dert etmene gerek yok.

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

gittiğim yer sivrisinek kaynıyor zaten çok küçük gelir diye korkmuştum ama sanırım yeterli olacak

Users who are viewing this thread

Üst Alt