Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yavrular problem yem

Wildpanda

Yumurta
29 Eki 2021
24
0
5
LV
0

İyi akşamlar
1-yavru karıncalar pupalardan çıkıyorlar 15 yavru karınca oldu yaklaşık kuş yemi koydum kuş yemleri ile ilgilenmediler sinek koydum dakikada bitirdiler forumda salam koy tavuk koy diyen gördüm koydum ilgilenmediler ballı su verdim çok az ilgilendiler sinek avlayıcısı olucam yakında.
2-Yavru karınca tüpün ağzında ki pamuğu sürekli kenardan tırtıklayıp çıkmaya çalışıyorlar gibi bu normal mi sizce ne yapmam gerekiyor

Benzer konular

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Öncelikle Kraliçe Karıncanızın hangi Cins olduğunu söylerseniz daha fazla yardımcı olabilirim. Eğer Kraliçeniz Hasatçı bir Cins değil ise Kuş Yemini yemezler. Kraliçeniz Büyük ihtimalle Hasatçı bir Cins değil. İlk öncelikle Canlı Yem almanız gerekmektedir. Un Kurdu alırsanız iyi olucaktır. Ballı Su ve Şekerli Suyu eksik etmeyin haftada 5 defa verin ve Sinek asla vermeyin çünkü Sinek eğer ilaçlı ise Koloniniz ölebilir ve Sinek Bakteri vb. Taşıdığı için Koloniniz'e Miteler girer ve Koloniniz ölebilir. Koloniniz'e Un Kurdu, Şekerli Su ve Ballı Su verirseniz yeterli olucaktır. Un Kurdunun kafasını hızlıca kesip Un Kurdunun Gövde Kısmını verirseniz daha iyi olucaktır, kafa kısmını vermeyiniz. Un Kurdunu Tüpe koyduktan 2 gün sonra alın ve yenisini koyun. Şekerli Suyu ve Ballı Suyu da haftada 5 defa olmak üzere ikisinide verebilirsiniz. Umarım Yardımcı Olmuşumdur. İyi Hobiler. 🙂

Wildpanda

Yumurta
29 Eki 2021
24
0
5
LV
0

10C5B1F6-6A00-4FE2-B102-29AA5AC2AE3F.jpeg

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler 3 de aynı cins aynı yerde buldum.
Yavrular sürekli dış pamuğu eşeliyorlar bunun sebebi nedendir acaba

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Evet Kraliçe Karıncanızın Cinsi Lasius. Türünü Bulmamız Çok Zor. Koloniniz'e bir miktar Un Kurdu alıp Un Kurdunun Kafasını hızlıca kesip Un Kurdunun Gövde Kısmını verirseniz daha iyi olucaktır. Kafa Kısmını vermeyiniz. Un Kurdunu Tüpe koyduktan 2 gün sonra alınız. Küflenip Mite oluşturmaması için. Sonra Tekrar Yenisini aynı işlemleri uygulayarak koyunuz. Ballı Suyu ve Şekerli Suyu da günde 5 defa sırayla verirseniz daha iyi olucaktır. İyi Hobiler. 🙂

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Ankara Canlı yemden al öneririm

100 yada 200 tane al döngüyü başlat

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
301
84
155
Ödüller
2
LV
1

Evet Kraliçe Karıncanızın Cinsi Lasius. Türünü Bulmamız Çok Zor. Koloniniz'e bir miktar Un Kurdu alıp Un Kurdunun Kafasını hızlıca kesip Un Kurdunun Gövde Kısmını verirseniz daha iyi olucaktır. Kafa Kısmını vermeyiniz. Un Kurdunu Tüpe koyduktan 2 gün sonra alınız. Küflenip Mite oluşturmaması için. Sonra Tekrar Yenisini aynı işlemleri uygulayarak koyunuz. Ballı Suyu ve Şekerli Suyu da günde 5 defa sırayla verirseniz daha iyi olucaktır. İyi Hobiler. 🙂
Kafa kısmını neden vermemiz gerekiyor? Ben her seferinde veriyorum.

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Kafa kısmını neden vermemiz gerekiyor? Ben her seferinde veriyorum.
Kafa kısmı tırtıklı ve diken gibi birşeyler olduğu için karıncalar bazen zarar görebiliyor ve ölüyorlar.

Un kurdu nereden temin edebilirim petshoplarda varmıdır
Ankara Canlı Yem, Adana Canlı Yem, Antalya Çekirge ve Ant Store Turkey, Karıncam.com dan alabilirsin. 🙂

Users who are viewing this thread

Üst Alt