Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yem Olarak Sinekler

Oguzhan123

Media
14 Haz 2020
30
14
50
LV
0

Sevgili hobiciler acaba evde yakaladığım sinekleri karıncalarıma vermemin bir riski var mıdır? Eğer ilaç falan yemişlerse kolonim zehirlenir mi ?

Benzer konular

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Sevgili hobiciler acaba evde yakaladığım sinekleri karıncalarıma vermemin bir riski var mıdır? Eğer ilaç falan yemişlerse kolonim zehirlenir mi ?
Binalarin bol olduğu bi yerde oturuyosaniz zehirleyebilir ilaclamalardan dolayi ama ormanlik alanlarda bulup verebilirsiniz

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Sakallı ejder besleyenler alternatif yem olması için meyve sineği kültürü oluşturuyorlar ve bunu yem olarak veriyorlar. Bu fikir benimde aklıma yattığı için kendim üretip karıncalara sunmayı düşünüyorum. Yakaladığınız sinek hertürlü ortamdan gelebileceği için koloniye risk oluşturabilir.

Sonuçta karıncaları esaret altında yetiştiriyoruz buda dirençlerini zayıflatıyor

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
915
287
275
LV
0

Sakallı ejder besleyenler alternatif yem olması için meyve sineği kültürü oluşturuyorlar ve bunu yem olarak veriyorlar. Bu fikir benimde aklıma yattığı için kendim üretip karıncalara sunmayı düşünüyorum. Yakaladığınız sinek hertürlü ortamdan gelebileceği için koloniye risk oluşturabilir.

Sonuçta karıncaları esaret altında yetiştiriyoruz buda dirençlerini zayıflatıyor
nasıl yetistiriliyor

Users who are viewing this thread

Üst Alt