Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yem

akbltcan1

Süper Majör
19 Nis 2021
232
47
110
Ödüller
2
LV
1

Geçenlerde ilk işçim çıkmıştı şuan 7 işçisi oldu cinsi messor şuan için elimde canlı yem yok tohumla besliyorum canlı yem yerine ne verebilirim bi ara forumda görmüştüm ama bulamadım

Benzer konular

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

yumurta beyazı , kıyma , sosis , salam , vb protein ağırlıklı besinler olabilir . ama bazılarındaki koruyucular vs zararlı olabilir dikkat. birde bunlar canlı yemin yerini tutmaz , idarelik gibi düşünün . eve giren sinek , örümcek bile verseniz messor için yeter

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Geçenlerde ilk işçim çıkmıştı şuan 7 işçisi oldu cinsi messor şuan için elimde canlı yem yok tohumla besliyorum canlı yem yerine ne verebilirim bi ara forumda görmüştüm ama bulamadım
Sadece tohumla idare edebilirsin messoru

akbltcan1

Süper Majör
19 Nis 2021
232
47
110
Ödüller
2
LV
1

yumurta beyazı , kıyma , sosis , salam , vb protein ağırlıklı besinler olabilir . ama bazılarındaki koruyucular vs zararlı olabilir dikkat. birde bunlar canlı yemin yerini tutmaz , idarelik gibi düşünün . eve giren sinek , örümcek bile verseniz messor için yeter
Teşekkürler

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

arkadaşların dediği gibi besleyebilirsin ve ayriyetten sinek , tartara , gibi böcükleri verebilirsin öldürerek ama şunu asla unutma sokaktan veya evden herneyse bulduğun canlı ilaçlanmış olabilir bunlara bağışıklık kazanıyorlar ve onu yiyecek olan messorların ölümüne yol açabilir bu sebepten pek önermesemde dışardan bulacağın bir böceği verebilirsin riske girmek senin elinde ha dersen yok hacı başım hiç yanmasın ver yumurta beyazını sosis salam vs. ohh hopala paşam malkara keşan

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

önermiyorum ben dostum dediğim gibi beslersen daha iyi olur şimdi mamanın içerisinde zararlı bişey olmaz ama karıncaya zararlı olabilcek şeyler var şöyle düşün sniper a tabanca mermisi konur mu konmaz onun gibi düşün :D
Alakası yok köpek maması bu salam sosis vb gibi koruyuculu yapay maddeli bi besin değil doğadakiler de afiyetle yiyorlar ama böceğin yerini tutmaz ayrı konu

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

Şu canlı yem işi hep çok sıkıntı çarşıya gittiğimizde yabancilar gibi alabileceğimiz yer olsa keşke :(

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

İnternette satan siteler var 10 tlye 250ye yakın un kurdu alabilirsiniz

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

İnternette satan siteler var 10 tlye 250ye yakın un kurdu alabilirsiniz
Aslında arkadaşların bahsetmek istediği büyük koloniler ve çokluluk değil hani bi 15-20 tane alayım ihtiyacım kadar sonra bittiğinde yine gidip alayım mantığı.. çoğu kişi bakımlarından üretimlerinden çoğalmalarından kaçıp evi sarmalarından dolayı çekindiği için canlı yem beslemeye bulundurmaya pek sıcak bakmıyor :)

Şu canlı yem işi hep çok sıkıntı çarşıya gittiğimizde yabancilar gibi alabileceğimiz yer olsa keşke :(
Malesef öyle Avrupa ülkeleri hobi olarak bizden bir 10 sene önde diyebilirim ve herhangi bir pet shopa gidip canlı yem temin edebilir hatta canlı yem alıp orada bulunan egzotik tarantula çiyan yılan gecko iguana gibi hayvanları besleyebiliyorsunuz :) bizde herhangi bir yasallık durumu söz konusu olmadığı sürece ancak böyle uzaktan takip edip videoları izlemekle yetiniyoruz..

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

Aslında arkadaşların bahsetmek istediği büyük koloniler ve çokluluk değil hani bi 15-20 tane alayım ihtiyacım kadar sonra bittiğinde yine gidip alayım mantığı.. çoğu kişi bakımlarından üretimlerinden çoğalmalarından kaçıp evi sarmalarından dolayı çekindiği için canlı yem beslemeye bulundurmaya pek sıcak bakmıyor :)

Malesef öyle Avrupa ülkeleri hobi olarak bizden bir 10 sene önde diyebilirim ve herhangi bir pet shopa gidip canlı yem temin edebilir hatta canlı yem alıp orada bulunan egzotik tarantula çiyan yılan gecko iguana gibi hayvanları besleyebiliyorsunuz :) bizde herhangi bir yasallık durumu söz konusu olmadığı sürece ancak böyle uzaktan takip edip videoları izlemekle yetiniyoruz..
Evet tam olarak düşüncelerimi dile getirdiniz ?

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Üretmeden sadece canlı yem olarak kullanırsın böylece

Users who are viewing this thread