Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni başladım

Sqquexx

Yumurta
21 Ocak 2022
2
1
15
LV
0

Bu hobiye yeni başladım , az da olsa bilgim var fakat nereden nasıl başlamalıyım bilmiyorum . Ne zaman kraliçe aramaya çıkmalıyım hangi türden başlamalıyım . Duyduğuma göre yeni başlayanlar için Messor türü ve araştırmalarıma göre 1'den fazla Messor türü var Barbarus , Ebeninus , Cephalotes , Arenarius , Ceresis , Structor. Hepsinin kendine ayrı kraliçesi mi var yoksa hepsi tek bir kraliçeden çıkıyor ve en yakın zamanda Messor uçuşu var mu varsa ne zaman ? İyi geceler-İyi Forumar.

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

İlkbaharda aramaya başlayabilirsiniz, dediğiniz gibi Messor cinsleri veya Tetramorium, Lasius gibi cinslerden de başlayabilirsiniz Messor bir cins adı Barbarus ise tür adıdır yani Tiftik keçisi ile Dağ keçisi arasındaki ayrım gibidir kraliçeler farklıdır.

Yeni başlayan bilgi arşivimize göz atabilirsiniz.

Sqquexx

Yumurta
21 Ocak 2022
2
1
15
LV
0

İlkbaharda aramaya başlayabilirsiniz, dediğiniz gibi Messor cinsleri veya Tetramorium, Lasius gibi cinslerden de başlayabilirsiniz Messor bir cins adı Barbarus ise tür adıdır yani Tiftik keçisi ile Dağ keçisi arasındaki ayrım gibidir kraliçeler farklıdır.

Yeni başlayan bilgi arşivimize göz atabilirsiniz.
Peki bu Tetramorium ve Lasius gibi cinslerin Kraliçelerini birbirinden nasıl ayırt edebilirim acaba . Ve nasıl ortamlarda bulabilirim Kraliçeleri , bildiğim kadarıyla kanatsız olması gerekiyor.

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Peki bu Tetramorium ve Lasius gibi cinslerin Kraliçelerini birbirinden nasıl ayırt edebilirim acaba . Ve nasıl ortamlarda bulabilirim Kraliçeleri , bildiğim kadarıyla kanatsız olması gerekiyor.
Genellikle kaldırım kenarlarında görürsün ayırt etme işi tecrübeye dayanıyor daha çok cinsleri buraya sorman yeterli.

Users who are viewing this thread

Üst Alt