Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni başlıyorum. Önerileriniz var mı?

Hamza35

Pupa
2 Kas 2020
13
5
30
LV
0

Merhabalar, hobiye yeni başlıyorum ve büyük türleri daha çok seviyorum. Özellikle Camponotus türlerini. Öneriniz olur mu, 1. Seviye yeni başlayanlar için hangi türler uygun olur?

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Messor öneririm boyut açısından da isteğinizi karşılayacaktır

furkanagax

Süper Majör
16 Ağu 2020
240
78
140
Ödüller
2
LV
1

Bende messor öneririm hem bakımı kolay hem beslenmesi.Ve zevkli bi tür

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Camponotus türleri de zor değil aslında. Kraliçeler biraz nazlı oluyor galiba hepsi o kadar. Ben toprak içinde çoğaltıp sonradan test tüpüne geçirdim elime test tüpü yokken. O yöntemle hiç kraliçe kaybetmedim ve koloni daha çabuk çoğaldı test tüpündeki kraliçelere nazaran. Deneyebilirsin?

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Merhabalar, hobiye yeni başlıyorum ve büyük türleri daha çok seviyorum. Özellikle Camponotus türlerini. Öneriniz olur mu, 1. Seviye yeni başlayanlar için hangi türler uygun olur?
Bakım kolaylığı ve büyüklük açısından messor bencede, ve nem de çok istemiyor. Tohumla besleniyor kolay ve büyük bir tür, bence isteğinizi karşılar

Hamza35

Pupa
2 Kas 2020
13
5
30
LV
0

Camponotus türleri de zor değil aslında. Kraliçeler biraz nazlı oluyor galiba hepsi o kadar. Ben toprak içinde çoğaltıp sonradan test tüpüne geçirdim elime test tüpü yokken. O yöntemle hiç kraliçe kaybetmedim ve koloni daha çabuk çoğaldı test tüpündeki kraliçelere nazaran. Deneyebilirsin?
Toprak içinde nasıl yapıyorsun

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Toprak içinde nasıl yapıyorsun
Ufak bir kabın yarısına ici oyuk gaz beton oturt. Kabın boş yanına da toprak kum karışımı yapıp dök. Iyice ıslat ve kurumaya bırak kumlu toprağı ki kraliçe kazabilsin. Sonra içine kraliçeyi salıp nemlendirmeyi de oyuk gaz betona su dökerek yap. Daha hızlı ve zaiyatsiz sonuç alırsın.

Users who are viewing this thread

Üst Alt