Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yorumlarınıza İhtiyacım Var

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

dün bulduğum cataglyphisime bugün işçi ekledim direkt tüp içine ekledim eklediğim gibi kraliçe işçi temizlemeye başladı ağız ağıza geldiler her sabah arka balkona çıkartmayı planlıyorum gölge içine oldukça sıcak mekan(ısıtıcı ped gelene kadar)outworld içine sabitledim tüpü ve ilk gün için tüpü pamukla kapattım yarından itibaren pamuğu açacağım ben cataglyphisime kara sinek verebilir miyim yarın için

Benzer konular

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Doğadaki böceklerde parazit riski olabiliyor ama riski göze alıp verebilirsin

Oğuzjq

Majör
Emektar
Deneyimli Hobici
23 Haz 2021
99
64
75
Ödüller
2
LV
1

dün bulduğum cataglyphisime bugün işçi ekledim direkt tüp içine ekledim eklediğim gibi kraliçe işçi temizlemeye başladı ağız ağıza geldiler her sabah arka balkona çıkartmayı planlıyorum gölge içine oldukça sıcak mekan(ısıtıcı ped gelene kadar)outworld içine sabitledim tüpü ve ilk gün için tüpü pamukla kapattım yarından itibaren pamuğu açacağım ben cataglyphisime kara sinek verebilir miyim yarın için
verilir bence

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Kraliçe yakın zamanda yumurtlar bence, önemli olan yumurtaların larva ervesine geçmesi ondan sonra canlı yem derdini düşünebilirsin. Larva elde edene kadar sık sık olmayarak şeker verebilirsin ballı su mesela.

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
255
180
Ödüller
4
LV
2

Catagylphis cinsini geçen sene besleme şansı yakaladım ve elimde 6 tane vardı 3 tanesini outworlde bağlayıp besleme yaptım 3 tanesini karanlığa bıraktım iki deneme sonucunda da bir fark olmadığını gördüm ilaha beslemen gerek yok yani bunun için acele etmeni ve doğadan aldığın yemleri vermeni pek önermem

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

Catagylphis cinsini geçen sene besleme şansı yakaladım ve elimde 6 tane vardı 3 tanesini outworlde bağlayıp besleme yaptım 3 tanesini karanlığa bıraktım iki deneme sonucunda da bir fark olmadığını gördüm ilaha beslemen gerek yok yani bunun için acele etmeni ve doğadan aldığın yemleri vermeni pek önermem

hepsi yumurtladı mı

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

ve işçi ekledin mi

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Larvalar proteinle beslenir zaten biraz daha fazla verebilirsin böcekleri
Doğru larva elde edene kadar şeker hariç beslemesine gerek yok, şekere de gerek yok aslında. Besleme olayı larvada başlıyor öncesi pek bir şey etki etmez.

Users who are viewing this thread

Üst Alt