Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurta ve larva farkı?

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Bu hobide yeni oldugum için yumurta ve larva arasındaki farkı bilmiyorum. Larva ve yumurtanın farkını görebilecegim bir görsel var mı? pupa çok net belli ediyor gibi kendini ama larva ve yumurtayı anlayamadım.

Benzer konular

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Tablo.jpg

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Kraliçeler genelde bir iki yumurtaya odaklanıp ilk işçiye ulaşmayı hedefler bu yüzden aynı anda yumurtaların hepsini besleyip büyütemez.. ikincisi Campolar zaten yavaş gelişen bir cins benim geçen sene bulduğum camponotusun şu an 12 işçisi var gerisini sen düşün :)

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Kraliçeler genelde bir iki yumurtaya odaklanıp ilk işçiye ulaşmayı hedefler bu yüzden aynı anda yumurtaların hepsini besleyip büyütemez.. ikincisi Campolar zaten yavaş gelişen bir cins benim geçen sene bulduğum camponotusun şu an 12 işçisi var gerisini sen düşün :)
Şöyle bir güncelleme yapayım 33. Günde kontrol ettiğimde hepsi normal yumurtaydı, 39. Günde yani dün bir kez daha kontrol ettim ve yumurtaların tamamı 3 katına çıkmış durumda. Neredeyse 10 15 yumurtanın tamamı büyümüş :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt