Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurtadan sonunda işçi çıktı. Bu süreçten sonra ne yapmam gerekiyor ?

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

27 Ekim 2020'den beri bekleyen kraliçelerim sonunda işçi çıkardı. Bu süreçten sonra ne yapmam gerekiyor. Karıncamın cinsi ne? İlk deneyimim yardımcı olursanız sevinirim.
20210206_181815.jpg

Benzer konular

furkanagax

Süper Majör
16 Ağu 2020
240
78
140
Ödüller
2
LV
1

Bir mercimek tanesi kadar pambuğu şekerli suya batırıp verebilirsin. Crematogaster gibi duruyo o ise nadir türe benzettim rengi çok hoş

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Öncelikle tebrikler koloniye 1 damla şekerli su ve protein kaynağı bırakmanız gerekli cinsine gelicek olursak ben şahsen crematogaster'a benzettim ama emin değilim tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur

furkanagax

Süper Majör
16 Ağu 2020
240
78
140
Ödüller
2
LV
1

Rengi beni de şaşırttı ilk görünce. Yemek olayını nasıl halledebilirim ?
Haşlanmış et tavuk eti veya kırmızı et sever tüm karıncalar hemen hemen bütün karıncalar 2. Böcek dicemde böceğe pek güven olmaz kimisinde parazit cıkabiliyo kimisi ilaçların etkisiyle bağsılık kazanmış olabiliyo buda kraliçenin ölümüne s3beb olur zaten kış oldugu için aranmaz böcek bu havada. 3. Haşlanmış yumurta beyazı ama onu her koloni yemiyor ben denedim ama yemediler haşlanmış et çok seviyorlar

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

Evet yeterli olur 2 3 gün sonra yiyeceği tüpten al mite küf gibi sorunlar olmasın
Çok soru sordum kusura bakmayın. Son birkaç soru olarak. Yemek ve şekerli su takviyesini hemen şimdi yapacağım ? Yoksa belli bir süre sonra mı ? Ayrıca yemek ve şekerli su takviyesini yaptıktan ne kadar süre sonra yenileri koymalıyım ?

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

Haşlanmış et tavuk eti veya kırmızı et sever tüm karıncalar hemen hemen bütün karıncalar 2. Böcek dicemde böceğe pek güven olmaz kimisinde parazit cıkabiliyo kimisi ilaçların etkisiyle bağsılık kazanmış olabiliyo buda kraliçenin ölümüne s3beb olur zaten kış oldugu için aranmaz böcek bu havada. 3. Haşlanmış yumurta beyazı ama onu her koloni yemiyor ben denedim ama yemediler haşlanmış et çok seviyorlar
Anladım teşekkürler dikkat edeceğim.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Çok soru sordum kusura bakmayın. Son birkaç soru olarak. Yemek ve şekerli su takviyesini hemen şimdi yapacağım ? Yoksa belli bir süre sonra mı ? Ayrıca yemek ve şekerli su takviyesini yaptıktan ne kadar süre sonra yenileri koymalıyım ?
İstediğiniz kadar sorabilirsin sorun yok
Hemen şimdi yapmana gerek yok ama yaklaşık 1 hafta içinde yapman gerek
Haftada 1 ya da 2 kez protein kaynağı vermen yeterli olucaktır
Şekerli suyu ben 2 günde bir yeniliyorum sende şuan haftada 1 verebilirsin işçi sayısı arttıkça haftada 2 verirsin

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

İstediğiniz kadar sorabilirsin sorun yok
Hemen şimdi yapmana gerek yok ama yaklaşık 1 hafta içinde yapman gerek
Haftada 1 ya da 2 kez protein kaynağı vermen yeterli olucaktır
Şekerli suyu ben 2 günde bir yeniliyorum sende şuan haftada 1 verebilirsin işçi sayısı arttıkça haftada 2 verirsin
Anladım çok teşekkürler gerçekten. Biraz heyecanlıyım ilk işçim çıktığı için. Sağolun.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Maalesef tür yaygın ilk çıkan işçiler rengini alamayabiliyor (kitin ile alakalı bi' durum muhtemelen.) fakat çok güzel bir cins crema kolay gelsin.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

Pamuğu şekerli suya bandırdıktan sonra bir peçetenini üstüne koyup fazla suyu emdirebilirsiniz ;)

Users who are viewing this thread

Üst Alt