Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurtalar gelişim göstermiyor

23 Ara 2020
10
2
30
LV
0

Merhaba arkadaşlar
Messor kraliçeme 1 aydır bakıyorum 1 hafta sonra yumurtladı 3 haftada pek bi gelişim göstermedi
Geçen hafta foruma Bir arkadaş daha atmış benimki kadar sürede baya gelişim var yumurtalarında benimkinde niçin yoktur sizce ?
Not: ortalama 25 derecede
haftada bir strese sokmadan kontrol ediyorum

Ekli dosyalar

• C0BD90BA-1140-412F-AFED-71A1631A87B8.jpeg
    C0BD90BA-1140-412F-AFED-71A1631A87B8.jpeg
    328.8 KB · Görüntüleme: 179

Benzer konular

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

şu anda kış ayında olduğumuz için böyle olabiliyor bir de biraz daha bekleyin eğer hala gelişim görmüyorsanız 1 haftayı 2 haftaya çıkarın

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Deposundaki besin bitmiş olabilir ya da kış uykusuna yatmak istiyordur bence kış uykusuna yatır bahar gelince çoğu messor yumurta sorunundan kurtuluyor

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Deposundaki besin bitmiş olabilir ya da kış uykusuna yatmak istiyordur bence kış uykusuna yatır bahar gelince çoğu messor yumurta sorunundan kurtuluyor

23 Ara 2020
10
2
30
LV
0

şu anda kış ayında olduğumuz için böyle olabiliyor bir de biraz daha bekleyin eğer hala gelişim görmüyorsanız 1 haftayı 2 haftaya çıkarın
Anladım sağolun öyle yaparım haftaya da gelişim olmazsa

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Merhaba arkadaşlar
Messor kraliçeme 1 aydır bakıyorum 1 hafta sonra yumurtladı 3 haftada pek bi gelişim göstermedi
Geçen hafta foruma Bir arkadaş daha atmış benimki kadar sürede baya gelişim var yumurtalarında benimkinde niçin yoktur sizce ?
Not: ortalama 25 derecede
haftada bir strese sokmadan kontrol ediyorum
Döllenmemiş de olabilir

23 Ara 2020
10
2
30
LV
0

Döllenmemiş de olabilir
messora 50 lira verdim bide sistemli bi yerden aldım öyle bişey yoktur umarım

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Çokk kötü kazıklanmışsınız gerek piyasa değeri olarak gerekse messor almak çok saçma kış hariç her mevsim görüyorum
Saçma değil. bende dahil bazı kişiler messor bulamıyor ama 50tl cok fazla hele tek kraliçe için genelde 20 25 tl Civari oluyo

23 Ara 2020
10
2
30
LV
0

Döllenmemiş de olabilir
Çokk kötü kazıklanmışsınız gerek piyasa değeri olarak gerekse messor almak çok saçma kış hariç her mevsim görüyorum
kargo ücretsizdi bi de satan bulamadım kış uykusunda oldukları için o yüzden öyle bi tufaya geldim :/

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

kargo ücretsizdi bi de satan bulamadım kış uykusunda oldukları için o yüzden öyle bi tufaya geldim :/
Merak etmeyin 50 TL kargo ücretsiz olarak iyi bir sayı. 25 TL'ye satıyorum diye ucuz satıyorum diye sanan arkadaşlar oluyor, anlaşmasız oldukları için en az 30TL kargo parası tutuyor daha pahalıya denk geliyor en iyisini yapmışsınız. Üstüne sistemli yerlerde ona uygun kargolamak için kutular oluyor, bireysel satanlar 'çoğunlukla' dikkat etmeden saçma sapan sarıp yolluyor laf olsun diye. En mantıklısını yapmışsınız.

23 Ara 2020
10
2
30
LV
0

Döllenmemiş de olabilir
kargo ücretsizdi bi de satan bulamadım kış uykusunda oldukları için o yüzden öyle bi tufaya geldim
Merak etmeyin 50 TL kargo ücretsiz olarak iyi bir sayı. 25 TL'ye satıyorum diye ucuz satıyorum diye sanan arkadaşlar oluyor, anlaşmasız oldukları için en az 30TL kargo parası tutuyor daha pahalıya denk geliyor en iyisini yapmışsınız. Üstüne sistemli yerlerde ona uygun kargolamak için kutular oluyor, bireysel satanlar 'çoğunlukla' dikkat etmeden saçma sapan sarıp yolluyor laf olsun diye. En mantıklısını yapmışsınız.
iyi bari artık baharda ucuzlar fiyatlar ya da ücretsiz veren olur belki ben bulurum hayırlısı artık

Users who are viewing this thread

Üst Alt