Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurtalar Gelişmiyor

Yiğit Kavuk

Majör
28 Ara 2020
150
52
75
LV
0

Merhaba dostlarım aldığım 3 adet kraliçe vardı geldiklerinden 1 gün sonra yumurtladılar yaklaşık 19 gün oldu geleli
ve yumurtalar hala aynı durumda görünüyor türler şunlar (tahmini)

Messor Capitatus

Messor st

Tetramorium caespitum

gelişmeleri için birşeyi eksik veya fazlamı yapıyorum sadece sıcak bir kutu hazırladım orada duruyorlar sadece messor st olarak tahmin ettiğim türün yumurtalarında biraz uzama vardı ve şimdi yumurtalar yok suyu bitmişti bende transfer ettim herhalde stresten yedi ama hiç stres belirtisi yoktu rahattı koşmuyordu hiç bir olay yoktu bende anlamadımşuan diğer kraliçelerimide bekliyorum umarım kısa sürede işçileri çıkar

Benzer konular

mert252

Media
2 Tem 2020
58
15
50
LV
0

Merhaba dostlarım aldığım 3 adet kraliçe vardı geldiklerinden 1 gün sonra yumurtladılar yaklaşık 19 gün oldu geleli
ve yumurtalar hala aynı durumda görünüyor türler şunlar (tahmini)

Messor Capitatus

Messor st

Tetramorium caespitum

gelişmeleri için birşeyi eksik veya fazlamı yapıyorum sadece sıcak bir kutu hazırladım orada duruyorlar sadece messor st olarak tahmin ettiğim türün yumurtalarında biraz uzama vardı ve şimdi yumurtalar yok suyu bitmişti bende transfer ettim herhalde stresten yedi ama hiç stres belirtisi yoktu rahattı koşmuyordu hiç bir olay yoktu bende anlamadımşuan diğer kraliçelerimide bekliyorum umarım kısa sürede işçileri çıkar
Pamuktan su taşması olduysa ve yumurtalara geldiyse telef olmuş olabilirler. İlk kraliçemin yumurtaları o yüzden gitmişti.

Lasius

Majör
8 Ocak 2021
139
70
75
Ödüller
1
LV
1

kraliçedeki protein haznesi bitmiş olabilir ve ya sıcaklıktan dolayı yumurtalar gelişmeyi durdurmuştur

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Proteinin istisna durumlar hariç işçi çıkmadan bitmesi mümkün değil protein verebilirsin yine de

Tospik

Süper Majör
18 Eyl 2021
203
62
110
Ödüller
1
LV
1

1 adet mikro un kurdunu 3 e bölüp verebilirim 3 kraliçeme
ben lasius ve tapinoma kraliçemde böyle yapmıştım şu an hala gelişimleri sürüyor eğer sağa sola koşuşturursa un kurdunu alabilirsin onun dışında her gün veriyorum işçinin çıkması yakın

Users who are viewing this thread

Üst Alt