Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurtaları Dışarı Taşıyorlar

hakanbey

Yumurta
2 Ağu 2022
26
3
15
LV
0

30+ işcili Componotus lar yumurtaları sürekli taşıyorlar. Çoğaltıcı ile 3 tüp bağladım 2 si sulu birisi boş. Önce boş tüpe taşıdılar yumurtaları sonra ise dışarı çıkarttılar. Işık tutuyorum outworld kısmına tekrar içeri taşıyorlar. Ancak sürekli bir taşıma tüpler arasında taşıyıp duruyorlar bunun sebebi nedir

Benzer konular

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
383
147
185
Ödüller
4
LV
2

Stres, nemi kendilerine göre ayarlıyor olabilir,
Kraliçe dışarı çıkıyor mu ?

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
383
147
185
Ödüller
4
LV
2

Pupaları mi dışarı çıkarıyorlar yoksa yumurta larva hepsini mi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

30 işçili camponotus için 3 tüp çok fazla 2 tane yeter birini çıkar ve pamuk tıka belki alan büyüklüğünden dışarı çıkıyorlardir . Outworld zemin için ne kullanıyorsun ve derinliği kaç cm

hakanbey

Yumurta
2 Ağu 2022
26
3
15
LV
0

Pupaları mi dışarı çıkarıyorlar yoksa yumurta larva hepsini mi

30 işçili camponotus için 3 tüp çok fazla 2 tane yeter birini çıkar ve pamuk tıka belki alan büyüklüğünden dışarı çıkıyorlardir . Outworld zemin için ne kullanıyorsun ve derinliği kaç cm
tüpün birinbi boş bıraktım üstü açık cover yok o yüzden bırakmtım tüpü cover olmayan tüpe taşıyorlar yumurtayı outworld de kum zemin 20x10x7

Tospik

Süper Majör
18 Eyl 2021
203
62
110
Ödüller
1
LV
1

30+ işcili Componotus lar yumurtaları sürekli taşıyorlar. Çoğaltıcı ile 3 tüp bağladım 2 si sulu birisi boş. Önce boş tüpe taşıdılar yumurtaları sonra ise dışarı çıkarttılar. Işık tutuyorum outworld kısmına tekrar içeri taşıyorlar. Ancak sürekli bir taşıma tüpler arasında taşıyıp duruyorlar bunun sebebi nedir
kılıf olarak ne kullanıyorsunuz?

hakanbey

Yumurta
2 Ağu 2022
26
3
15
LV
0

kılıf olarak ne kullanıyorsunuz?
kırmızı akrilik kağıt 2 kat

bak şuan tekrar dışarı taşımışlar

ışık yakıyorum içeri taşıyorlar ışığı kapatıyorum tekrar dışarı alıyorlar

Bu şekilde

Ekli dosyalar

• IMG_20230822_145302_190.jpg
    IMG_20230822_145302_190.jpg
    269 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:

Tospik

Süper Majör
18 Eyl 2021
203
62
110
Ödüller
1
LV
1

kırmızı akrilik kağıt 2 kat

bak şuan tekrar dışarı taşımışlar

ışık yakıyorum içeri taşıyorlar ışığı kapatıyorum tekrar dışarı alıyorlar

Bu şekilde
ışık geçirdiği için hayvanlar strese girmiş ve şeffaf kırmızı kağıdın da karıncalarda işe yaradığını düşünmüyorum 5-6 kat normal kağıttan yap bence

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,854
475
Ödüller
20
LV
5

Bence artık formikaryuma geçmelisin tüpler ufak geliyordur bende aynı sorunu formicalarda yaşamamıştım sürekli outworlde taşıyorlardı tüpten formikaryuma geçtim sorun çözüldü..

hakanbey

Yumurta
2 Ağu 2022
26
3
15
LV
0

Bence artık formikaryuma geçmelisin tüpler ufak geliyordur bende aynı sorunu formicalarda yaşamamıştım sürekli outworlde taşıyorlardı tüpten formikaryuma geçtim sorun çözüldü..

ytongmu daha iyi olur sizce 3d printer mi

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,854
475
Ödüller
20
LV
5

Tamamen zevk meselesi temizlik açısından 3d daha iyi tabiki ama görsel ve doğallık olarak ytong derim

hakanbey

Yumurta
2 Ağu 2022
26
3
15
LV
0

Tamamen zevk meselesi temizlik açısından 3d daha iyi tabiki ama görsel ve doğallık olarak ytong derim
açıkcası compolara ilk defa bakıyorum ve çok hızlı büyüdüler 30+ dedim ama işci sayısı 40 küsür de olabilir oldukca iyi ilerliyorlar. boyut öneriniz varmıdır formicaryum için

Tospik

Süper Majör
18 Eyl 2021
203
62
110
Ödüller
1
LV
1

sorun kullandığı kılıfın karıncaları strese sokması ve 2 tüpün onlara küçük geleciğini de sanmıyorum bence normal kağıt kılıf kullanmayı denesin

Son düzenleme:

hakanbey

Yumurta
2 Ağu 2022
26
3
15
LV
0

ytongdan yeni bir formicaryum yaptım kaynattım dünden beridir kurumada bekliyor kuruduktan sonra transferini yapıcam cover olarak da kırmızı değil a4 kağıt kullanıcam bakalım ne olucaklar. Ek olarak bir gariplik daha var. Şekerli su için outworldde karınca sulukları var. yine aynı koloni sürekli suluğun ağızına kum taşıyım kumla dolduruyorlar her gün temizliyorum tekrar yapıyorlar. Bunu neden yapıyorlar sizce ?

Suluk

Ekli dosyalar

• IMG_20230823_134648_565.jpg
    IMG_20230823_134648_565.jpg
    203.4 KB · Görüntüleme: 61

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
383
147
185
Ödüller
4
LV
2

ytongdan yeni bir formicaryum yaptım kaynattım dünden beridir kurumada bekliyor kuruduktan sonra transferini yapıcam cover olarak da kırmızı değil a4 kağıt kullanıcam bakalım ne olucaklar. Ek olarak bir gariplik daha var. Şekerli su için outworldde karınca sulukları var. yine aynı koloni sürekli suluğun ağızına kum taşıyım kumla dolduruyorlar her gün temizliyorum tekrar yapıyorlar. Bunu neden yapıyorlar sizce ?

Suluk
Yuvasını kendilerine göre ayarlıyorlar
A4 kağıdı ışığı geçirir 4,5 kaç yap

Users who are viewing this thread

Üst Alt