Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

yumurtalı kraliçe karınca nasıl transfer edilmeli

phaça

Yumurta
13 Nis 2022
2
0
5
LV
0

yaklaşık 1.5-2 hafta oldu ve bulduğum messor kraliçesinin ilk 4gün içerisinde 15-20 tane yumurtası oldu deney tüpüne daha sonra değiştiririm diye az miktarda su koymuştum açıkçası hiç düşünmemiştim su miktarı oldukça azaldı ve yumurta sayısı olması gerektiğinden fazla olduğu için (en azından ben öyle düşünüyorum) bulunduğu alanı değiştirirken yumurtalara zarar gelmesinden çekiniyorum nasıl yapacağımı tam olarak planlamış değilim ve nasıl yaparsam daha sağlıklı olur öğrenmek istiyorum. (şimdiden teşekkürler.)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Yumurtlar muhtemelen larva halini almaya başlamıştır 2 haftalık süreçte ve yapışkan değildir kraliçede tek başına olduğu için iki tüpün ağzını birleştir parmaklar yardımıyla hafif vurarak düşürmeye çalış.. biraz stress olur ama pekte sorun yaratmaz bir iki gün rahat bırakırsan normale döner..

phaça

Yumurta
13 Nis 2022
2
0
5
LV
0

Yumurtlar muhtemelen larva halini almaya başlamıştır 2 haftalık süreçte ve yapışkan değildir kraliçede tek başına olduğu için iki tüpün ağzını birleştir parmaklar yardımıyla hafif vurarak düşürmeye çalış.. biraz stress olur ama pekte sorun yaratmaz bir iki gün rahat bırakırsan normale döner..
teşekkürler bende bunu düşünüyordum ne kadar uygun olur öğrenmek istedim iyi akşamlar.

Users who are viewing this thread

Üst Alt