Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yumurtlamama Sonrası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ANTKING

Pupa
12 Mar 2021
53
8
30
LV
0

10 gün önce kanatsız bir Formica Fusca kraliçesi buldum, ancak bugüne kadar bir yumurtlama faaliyeti göstermedi. Bundan sonra yumurtlayabilir mi ? ya da nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Benzer konular

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

10 gün önce kanatsız bir Formica Fusca kraliçesi buldum, ancak bugüne kadar bir yumurtlama faaliyeti göstermedi. Bundan sonra yumurtlayabilir mi ? ya da nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
İstersen biraz besleme yap. Kanat dökmüş mü? Dökmemişse çiftleşmemiş olma ihtimali yüksek. Birkaç hafta daha bekleyip salın isterseniz.

• Beğen
Tepkiler: ATL

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Yumurtlayabilir 2 ay yumurtlamazsa salarsınız geri

Arel

Yumurta
11 Tem 2021
23
3
15
LV
0

İsterseniz biraz şekerli su takviyesi yapın benimde yumurtlamayan bir formicam var şekerli su verdim bekliyorum

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

İsterseniz biraz şekerli su takviyesi yapın benimde yumurtlamayan bir formicam var şekerli su verdim bekliyorum
şekerli su falan vermeyin formicaya şekerli su vermeyi bırak bakmak bile oldukça kötü sonuçlar doğuruyor

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

4 ay sonra yumurtlayan Solenopsis kraliçelerim oldu. Yani daha sonra yumurtlama ihtimalleri de mevcut elbet.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

ben işçisi çıkmamış karıncayı kastettim hocam işçisi çıkmamış bir formicaya şekerli su verilmez okuduğunuzu anlamamışsınız sanki
hocam bu bilgiyi nerden aldınız bilemiyorum fakat ben işçisi çıkmamış kraliçeye vermiştim bi kaç defa banamısın demedi herhangi bir sorunda görmedim

• Beğen
Tepkiler: ATL
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users who are viewing this thread

Üst Alt