Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Şans eseri gelen karınca [kraliçe mi? ve türü ne?]

avla123

Media
4 Nis 2020
38
11
50
LV
0

Şans eseri tuvalette iken kapının kenarında bulup hemen tüpe koyup yaşam alanı oluşturdum tam olarak kraliçe olup olmadığını anlayamadım bana göre kraliçe fakat yine usta görüşü almak istedim kanatları var fakat aşırı kararmış bir hafta tutup yumurta verip vermemesine göre salmayı düşünüyorum. Cekebildigim en iyi fotoğraflar bunlar

IMG_20200516_212001.jpg
IMG_20200516_213621.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

avla123

Media
4 Nis 2020
38
11
50
LV
0

Bugün 1 saat dolaşıp bulamadım. Baya büyük şansmış seninki :) hayırlı olsun
aylardır arıyordum şansıma yerde ararken gökte buldum. Herkesin dediği gibi tamamen şans bana balkonuna dikkat et defalarca kontrol et derlerdi fakat benim balkonum kapalı olduğundan pek gözükmezdi ama bu sefer tuvalet penceresinden uçup kapı altından ulaştı bana

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

aylardır arıyordum şansıma yerde ararken gökte buldum. Herkesin dediği gibi tamamen şans bana balkonuna dikkat et defalarca kontrol et derlerdi fakat benim balkonum kapalı olduğundan pek gözükmezdi ama bu sefer tuvalet penceresinden uçup kapı altından ulaştı bana
Hayırlı olsun ??

Fatih

Pupa
22 May 2020
25
13
30
LV
0

Hayırlı olsun strese sokmazsan yumurta vereceğini düşünüyorum uçuşunu yapmış

avla123

Media
4 Nis 2020
38
11
50
LV
0

Yorumlarınız için teşekkür ederim ayın 22sinde kontrol ettiğimde kanatlarını döküp yumurtalarını bırakmıştı dün yine baktım (6 günlük ara) eski yumurtalar büyümüş ve yanına yenilerini bırakmış :)

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

Yorumlarınız için teşekkür ederim ayın 22sinde kontrol ettiğimde kanatlarını döküp yumurtalarını bırakmıştı dün yine baktım (6 günlük ara) eski yumurtalar büyümüş ve yanına yenilerini bırakmış :)
şekerli su vermediysen sekerli su vermeyi deniyebilirsin bu arada ven bulduğum her krqliçeye şekerli su veriyorum ve etkisini görebiliyorum

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

şekerli suyu daha bu sabah hazırlayıp verdim yalayıp süpürdü adeta. yalnız hangi sıklıkla ve ne kadar vereceğimi bilmiyorum
15 gün sonra bak kraliçeye abdomen şişikse vermene bile gerek yok indiyse verirsin azıcık ama lütfen kraliçeyi elleme sabit dursun tedirgin edersen kraliçe ölebilir 15 gün bi dolaba koy orada dursun
15909181120326713712576376250355.jpg
fotoğrafta görürsün benimkisi dolapta duruyo dolavı ellemiyorum bile sadece icinde termometre var sıcaklığı ayarlıyorum o kadar ama ellemiyorum sende koy bir yere karanlıkta dursun varsa asedqt kağıdi koy gözlemlerken tedirgin etmessin o kadar

avla123

Media
4 Nis 2020
38
11
50
LV
0

kraliçeyi rahatsız etmiyorum daha 2 haftadır yeni besledim dediğin gibi abdomen şuanda şişik kendi imkanlarımla hazırladığım kırmızı kağıt var tüpün etrafında güzel sallanmayacak bir yerde tutarak bakıyorum

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
254
180
Ödüller
4
LV
2

kraliçeyi rahatsız etmiyorum daha 2 haftadır yeni besledim dediğin gibi abdomen şuanda şişik kendi imkanlarımla hazırladığım kırmızı kağıt var tüpün etrafında güzel sallanmayacak bir yerde tutarak bakıyorum
Mantığını anlamışsın işte sadece 15 gün sonra kontrol et şekerli su vermene bile gerek yok daha

Users who are viewing this thread

Üst Alt