Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

07.06.2020 Toplu Kraliçe Günlüğü

• Konbuyu başlatan 3637
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:45

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

**Giriş**
''07.06.2020'' Tarihinde sezonda ilk bulduğum kraliçelerin toplu olarak günlüğü tutma kararı aldım bakalım neler olacak bugün bir Formica katıldı onuda ekleyeceğim günlüğe cinsleri belli türleri bilinmiyor ilerde belli olursa eklerim.
**Durum**
(09.06.2020) =
Kraliçeler durumundan memnun gibi hepisinin ortalama 5'er yumurtası var yamalak biryerde duruyorlar 1 aya yerleri değişir herhalde güzel görüntüde alamıyorum onları da haftaya eklerim detaylı.
(18.06.2020) = Kraliçelerim ilk tarihinde 4 taneyken şimdi ise 10 adet oldular daha fazla cins alımı yapmıyorum doğaya minnettimi de gördüğüm yuvalara dut şeker vs. bırakarak gösteriyorum kraliçelerin stresi yok denecek kadar az ilk kraliçelerin yumurtaları şu duruma geldi;

En önde Tetramorium kraliçesi arkasından ise Lasius geliyor bakalım kim ilk işçisini çıkaracak :) bu arada un kurtları da envanterime eklendi onlarında durumu iyi yetecek kadar üretmeyi planlıyorum.

(30.06.2020) = Evet! açılış Tetramorium kraliçemizden geliyor 2 günde 5 işçi çıkardı önceden şekerli su ve yem verilmedi 25 derece ve 30 derecelere kadar çıkan ortamda 4 haftada işçilerini çıkardı.
(03.07.2020) = Formica Rufibarbis'in de işçileri çıktı 4 kadar Lasiuslar'dan tık yok koza halindeler.

**Günlükteki Cinsler**
4x Tetramorium Caespitum
3x Lasius
1x Formica Rufibarbis

Son düzenleme: