Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

.

Benzer konular

Magne

Pupa
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

Daha önce böyle bir başlık açışmış genel yorumlarda yazılanları özetlemek gerekirse şu şekilde bilgiler verilmiş;

-Canlının bana geleli 3 hafta bir süre oldu ve geldiğinde böyle değildi ciddi oranda kelleşmiş. Bunun sebebi nedir? Bana ilk geldiğinde çok agresif değildi fakat şimdi kapağını açtığım an şahlanıyor buna ne sebep olmuş olabilir?

+Kabuğa girmiş olabilir. Pek rahatsız etmeyin. Nemi iyi tutun.

+Genelde çok fazla bombalama yaptığında abdomende kelleşme meydana gelir.. kabuk bir sonraki etkendir.. son zamanlarda agresif ve kapağını açtığımda şahlanıyor demişsin o ara sen açana kadar belkide stresse girip bombalıyor olabilir ve farketmemişsindir.

+Ya fazla bombalama yaptığı için olmuştur yada kabuk sürecine girmiştir.

-Bombalama sebebiyle olduysa sıkıntı çıkartır mı?

+Hayır birkaç gün sal hayvanı ciddi birşey olduğunu sanmıyorum.
İyi Forumlar,

Mustafax

Yumurta
9 Kas 2023
10
1
15
LV
0

Daha önce böyle bir başlık açışmış genel yorumlarda yazılanları özetlemek gerekirse şu şekilde bilgiler verilmiş;

-Canlının bana geleli 3 hafta bir süre oldu ve geldiğinde böyle değildi ciddi oranda kelleşmiş. Bunun sebebi nedir? Bana ilk geldiğinde çok agresif değildi fakat şimdi kapağını açtığım an şahlanıyor buna ne sebep olmuş olabilir?

+Kabuğa girmiş olabilir. Pek rahatsız etmeyin. Nemi iyi tutun.

+Genelde çok fazla bombalama yaptığında abdomende kelleşme meydana gelir.. kabuk bir sonraki etkendir.. son zamanlarda agresif ve kapağını açtığımda şahlanıyor demişsin o ara sen açana kadar belkide stresse girip bombalıyor olabilir ve farketmemişsindir.

+Ya fazla bombalama yaptığı için olmuştur yada kabuk sürecine girmiştir.

-Bombalama sebebiyle olduysa sıkıntı çıkartır mı?

+Hayır birkaç gün sal hayvanı ciddi birşey olduğunu sanmıyorum.
İyi Forumlar,
Sizce delik gibi görünen şey normalmi

Magne

Pupa
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

Sizce delik gibi görünen şey normalmi
İlgili forum sayfasıda budur hepsini okuduğum ve anladığım kadarıyla sorun "Ase " diye bir hastalık çözümü için bir bilgi yazılmamış "Ase" adıyla araştırmanı öneririm.
İyi Forumlar,

3

3582

Misafir
Misafir Üye
L 8 t albo türü tarantula aldım ve abdomeninde sarılık ve küçük delik gibi bise var sorun ne olabilir fotosunu koydum yardımcı olursanız sevinirim (kabuk değişimi sırasında kabuktan çıkamama durumu olmuş sürtünerek atmış kabuğu) son kabuk değişiminden 25 gün gecmis
Normal kabuk atıcak rahat ol sen ama hiç bir yerden düştümü? Eğer düştüyse abdomen arası sorunda olabilir o boşluk ama bence kabuk atıcak hayırlı olsun tam net değil oyüzden o boşluk dediğin kısım hakkında birşey diyemem

Mustafax

Yumurta
9 Kas 2023
10
1
15
LV
0

Normal kabuk atıcak rahat ol sen ama hiç bir yerden düştümü? Eğer düştüyse abdomen arası sorunda olabilir o boşluk ama bence kabuk atıcak hayırlı olsun tam net değil oyüzden o boşluk dediğin kısım hakkında birşey diyemem
Bi yerden düşmedi bana geldiğinde kargodan direk böyle çıktı ve delik gibi duran yerde ne beyaz sıvı nede başka bise var ben kendimce acaba yuvarlak şekilde tüyler dökülmüş ve ortada tüy kalmış gibi düşünüyorum cevabınız için teşekkür ederim

3

3582

Misafir
Misafir Üye
Ben pek anlayamadım ama bence Beruang a sor derim o tarantula rahatsızlıkları hakkında daha bilgin bendeki canlılar daha hiç rahatsızlık pek yaşamadığı pek bilgim yok rahatsızlıklada

Users who are viewing this thread

Üst Alt