Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Acil Versi Yardımı

arstar

Yumurta
22 Ağu 2023
10
1
15
LV
0

Arkadaşlar selam!
Besleme yaparken L3 Versim direkt koluma çıkıp yere atladı. Ayaktayken yere yapıştı öyle söyleyeyim.
Direkt elimi kapatıp aldım fazla bastırmadım ama baskı oldu illaki.
Hareketsiz ama canlı hala ne yapabilirim. Death curl gibi iyice kıvrılmadı.
Baska kaba alıp peçete koydum nemlendirip aşırı sulu değil ama nemli.
Nem, vs nasıl yapılır yada baska, bilgili arkadaşlardan ayrıntılı yardım alabilir miyim teşekkürler şimdiden.

20230831_133933.jpg

20230831_133941.jpg

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Abdomende patlama yırtılma vs yoksa, sıcak sessiz karanlık bir yere koyun 3 4 gün dokunmayın, eğer abdomen de yırtılma patlama var ise yara olan bölgeye pudra şekeri veya nişasta unu dökün yine oluşturduğunuz nemli kapta dediğim şekilde 3 4 gün bekleyin sonra kontrol edin , söylediklerim dışında elden başka bir şey gelmez

arstar

Yumurta
22 Ağu 2023
10
1
15
LV
0

Abdomende patlama yırtılma vs yoksa, sıcak sessiz karanlık bir yere koyun 3 4 gün dokunmayın, eğer abdomen de yırtılma patlama var ise yara olan bölgeye pudra şekeri veya nişasta unu dökün yine oluşturduğunuz nemli kapta dediğim şekilde 3 4 gün bekleyin sonra kontrol edin , söylediklerim dışında elden başka bir şey gelmez

Teşekkürler herhangibir problemi yok yırtılma vs . O zaman hareketlerine bakıp ellemiyorum

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Bütün Hayati Organları abdomen bölümünde umarım bir sorun olmaz

arstar

Yumurta
22 Ağu 2023
10
1
15
LV
0

Güncelleme:
Arkadaşlar hareket vardı şuan yok yani put gibi düz ve ayaklar sünüyor kendi kendine uzuyor yani.
Death curl gibi dks önleme gibi ters çevirip su damlatmaya gerek var mı diğer bilgili arkadaşlar da yardımcı olursa çok sevinirim

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Yukarıda dokunmayın diye belirttim, koyun bir yere kabına bile dokunmayın boşuna strese sokmuş oluyorsunuz, herhangi bir müdahalede bulunamazsınız zaten
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hobiye yeni başladığınızı varsayıyorum, hobiye yeni başlayan biri versicolor ile başlamamalı yer türleri ile başlamanız hem sizin hem canlı için daha sağlıklı olacaktır

arstar

Yumurta
22 Ağu 2023
10
1
15
LV
0

Yukarıda dokunmayın diye belirttim, koyun bir yere kabına bile dokunmayın boşuna strese sokmuş oluyorsunuz, herhangi bir müdahalede bulunamazsınız zaten
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hobiye yeni başladığınızı varsayıyorum, hobiye yeni başlayan biri versicolor ile başlamamalı yer türleri ile başlamanız hem sizin hem canlı için daha sağlıklı olacaktır

Evet ellemiyorum zaten kabı karanlık ortama koydum hareketlerini izledim sadece bacaklar biraz yamuk onu demek istedim.

Hobide yeni değilim sıkıntı, hep juve aldım veya adult ilk defa slingden canlı bakıyorum bana da çok hassas geldi normalde dikkat ederim beslerken vs. Diğerleri de çıkar beklemede gezer veya yine adult olup atlayan canlım oldu ama canavar gibi. Sadece ilk sling canlım olduğu için afalliyorum

white

Yumurta
Deneyimli Hobici
4 Tem 2022
48
36
15
Ödüller
1
LV
1

Bu şekilde biraz daha kalsın sıcak ve nemli tutmaya devam edin. Çürük kokusu gelene kadar hareketsiz nasılsa ölmüştür diye atmayın. Geçmiş olsun.

arstar

Yumurta
22 Ağu 2023
10
1
15
LV
0

Bu şekilde biraz daha kalsın sıcak ve nemli tutmaya devam edin. Çürük kokusu gelene kadar hareketsiz nasılsa ölmüştür diye atmayın. Geçmiş olsun.

Teşekkürler hep dikkat ederim koltukta vs açıp direkt besliyorum acele ettim yemi atınca kaçtı olacağı varmış üzüldüm baya.

Ortamı karanlık yaptım ona ama ben gözleyebiliyorum herhangibir hareket vs Yok maalesef. Nemli peçete üstünde duruyor. Isı derken ısıtıcı ped açmam gerekir mi izmirdeyim

white

Yumurta
Deneyimli Hobici
4 Tem 2022
48
36
15
Ödüller
1
LV
1

Bulunduğu ortam 29-32 derece civarında olursa iyi olur

Ard-Plt

Süper Majör
Deneyimli Hobici
6 Kas 2021
211
51
110
Ödüller
2
LV
1

Arkadaşlar selam!
Besleme yaparken L3 Versim direkt koluma çıkıp yere atladı. Ayaktayken yere yapıştı öyle söyleyeyim.
Direkt elimi kapatıp aldım fazla bastırmadım ama baskı oldu illaki.
Hareketsiz ama canlı hala ne yapabilirim. Death curl gibi iyice kıvrılmadı.
Baska kaba alıp peçete koydum nemlendirip aşırı sulu değil ama nemli.
Nem, vs nasıl yapılır yada baska, bilgili arkadaşlardan ayrıntılı yardım alabilir miyim teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyayı görüntüle 26646
Ekli dosyayı görüntüle 26645
icu mantıklı değil ve akciğerlerini tıkadığı için hiçbir zaman -dehidrasyon zamanı bile- önerilmez zaten nemle ilgili bir problemde yok yapabilirseniz çok strese sokmadan geri yaşam alanına koyun ve normal nem yapın arttırmayın. Abdomen böyle ıslak peçeteye uzun süre temas ederse nemden dolayı tıkanıp canlı ölüyor.

Son düzenleme:

arstar

Yumurta
22 Ağu 2023
10
1
15
LV
0

icu mantıklı değil ve trakeleri tıkadığı için hiçbir zaman -dehidrasyon zamanı bile- önerilmez zaten nemle ilgili bir problemde yok yapabilirseniz çok strese sokmadan geri yaşam alanına koyun ve normal nem yapın arttırmayın. Abdomen böyle ıslak peçeteye uzun süre temas ederse nemden dolayı trakeler tıkanıp canlı ölüyor.

Anladım hiç hareket yok canlıda ayni yerde sabit duruyordu koku vs yok, hareketsiz olmasına rağmen yuvasına koysam mantıklı mı olur mu onu deneyeyim ?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Anladım hiç hareket yok canlıda ayni yerde sabit duruyordu koku vs yok, hareketsiz olmasına rağmen yuvasına koysam mantıklı mı olur mu onu deneyeyim ?
icu lar türüne göre iyiden çok kötü etki yaratıyor almanız iyi olur

Users who are viewing this thread

Üst Alt