Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Ahırda canlı yem arayışı

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Ahırda un kurduna benzer bir kurt buldum. Hatta böcekleride aynı un kudunun ki gibi. Kurtlar daha hareketli. Bunlara nasıl bir yataklık yapmalıyım? Bunları çoğaltmak mümkün mü?
20200703_000213.jpg

Birde hamam böcekleri buldum. Az ama daha yakalıcam. Sizce bunlar ne hamam böceği ve daha yakalarsam üretebilir miyim? Soldakiler erkek, sağdaki disi diye tahmin esiyorum.
20200703_000450.jpg

Benzer konular

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Ahırda un kurduna benzer bir kurt buldum. Hatta böcekleride aynı un kudunun ki gibi. Kurtlar daha hareketli. Bunlara nasıl bir yataklık yapmalıyım? Bunları çoğaltmak mümkün mü?
Ekli dosyayı görüntüle 2716
Birde hamam böcekleri buldum. Az ama daha yakalıcam. Sizce bunlar ne hamam böceği ve daha yakalarsam üretebilir miyim? Soldakiler erkek, sağdaki disi diye tahmin esiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 2717
Ahırda gübreye falan geliyolardir heralde
biraz riskli olabilir ilaçlama falan oluyorsa olmemislerdir ama hepsi ilaci tasiyodur

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Buffolo kurduymuş bunlar. Çoğaltabilirmişim. Tek farkları un kurtlarından küçük olmaları diye anlatıyorlardı. Böcek ve larva halinden buldum. Umarım başarabilirim. Bakımı biraz daha zormuş un kurdundan.

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Buffolo kurduymuş bunlar. Çoğaltabilirmişim. Tek farkları un kurtlarından küçük olmaları diye anlatıyorlardı. Böcek ve larva halinden buldum. Umarım başarabilirim. Bakımı biraz daha zormuş un kurdundan.
Bufalo kurdu bulman çok zor bence hem böcekler çok büyük gözüküyor fotografta

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Bunlar un kurdu değil ama kınkanatlı sınıfından olduğu belli larvalıyordur besin değeri nedir bilmem ama cins belirlemek çok zor o belirli kültürlerden değildir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt