Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bir sorun çıkarır mı?

Plation

Media
31 May 2021
103
13
55
LV
0

Merhaba henüz ısıtıcı ped almadım bu sebeple karıncaları sıcak tutmak için fotoğraftaki gibi köpükten(köpükten biraz daha sert bişey) böyle bişey yapıp koloniyi buna koydum ve bunu da koloriferin üstüne koydum(alt kısım 0.8cm falan). Karıncalar için zararlı olur mu acaba ? birde ısıtıcı ped için herhangi bir öneriniz varsa yazarsanız sevinirim.
a.jpg
b.jpg

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Biraz ince gibi duruyor, çok yakın olurlarsa ölebilirler. Kaloriferin yakınına biryere koysan daha iyi olur bence, üzerine koyman fazla ısınmasına neden olabilir.

Plation

Media
31 May 2021
103
13
55
LV
0

Biraz ince gibi duruyor, çok yakın olurlarsa ölebilirler. Kaloriferin yakınına biryere koysan daha iyi olur bence, üzerine koyman fazla ısınmasına neden olabilir.
yakınında koyabileceğim bişey yok onun yerine altına kenar büyüklüğü kadar 2 tane daha aynı boyut köpük ekledim kaloriferden bi 7cm yükselttim zaten ısıtıcı ped falan geldiğinde ona geçireceğim

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

yakınında koyabileceğim bişey yok onun yerine altına kenar büyüklüğü kadar 2 tane daha aynı boyut köpük ekledim kaloriferden bi 7cm yükselttim zaten ısıtıcı ped falan geldiğinde ona geçireceğim
Tüpün durduğu yere dokununca fazla sıcak değilse sorun olmaz.

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Merhaba henüz ısıtıcı ped almadım bu sebeple karıncaları sıcak tutmak için fotoğraftaki gibi köpükten(köpükten biraz daha sert bişey) böyle bişey yapıp koloniyi buna koydum ve bunu da koloriferin üstüne koydum(alt kısım 0.8cm falan). Karıncalar için zararlı olur mu acaba ? birde ısıtıcı ped için herhangi bir öneriniz varsa yazarsanız sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 11039Ekli dosyayı görüntüle 11040
Dostum zamanında bende denemiştim eğer cam soğuksa ve kalofere koyduysan karıncaların olduğu bölüm buhar ve su parçacıkları oluyo karıncaları boğabilir.İndirmeni öneriyorum.

Son düzenleme:

beratulker

Yumurta
6 Eyl 2021
14
3
15
LV
0

Yok hocam camın olduğu derken şimdi camın önüne koyarlar evlerde peteği ya o zaman asıl buğuyu yapar yani o ıslaklık durumunu bende cam yok derken onu söylüyorum
Arkadaşın bahsetmek istedigi cam evdeki Pimapen pencere değil reis tüpün camını kastediyor. Tüpün camı soğukken sıcağa koyarsan yoğuşma oluyor yani buhar ve su damlacıkları oluşuyor tüpün içinde bu da karıncaları boğabiliyor. Söylemek istenen bu bende yaptım aynı hatayı ordan biliyorum

Users who are viewing this thread

Üst Alt