Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Birden Çok Kraliçeli Koloni

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Bugün bir taşı kaldırdım altına baktığımda bir koloni vardı . Bakarken 1-2-3 derken 5-6 tane kraliçe (kanatsız ve kraliçe olduğundan %100 eminim) saydım + uçuşa hazırlanan bir koloni . Garip geldi , nasıl olabiliyor böyle bir şey ? Fikri olan var mı ?
Edit : Hiçbir kraliçeyi almadım .

Benzer konular

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Bugün bir taşı kaldırdım altına baktığımda bir koloni vardı . Bakarken 1-2-3 derken 5-6 tane kraliçe (kanatsız) saydım + uçuşa hazırlanan bir koloni . Garip geldi , nasıl olabiliyor böyle bir şey ? Fikri olan var mı ?
Aslında normal bişey multi queen diyebiliriz uçuş olduktan sonra bazı kraliçeler aynı yere yuva yapar anlaşırlar multi olurlar onun dışında tek kraliçeli bir koloni uçuş yaptıktan sonra (eğer Multi kabul eden bir tür ise) bazı kraliçeler çiftleşip yuvalarına geri döner 2. Kraliçe olurlar bu sayı artabilir 100+ kraliçeye sahip koloniler de var

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Aslında normal bişey multi queen diyebiliriz uçuş olduktan sonra bazı kraliçeler aynı yere yuva yapar anlaşırlar multi olurlar onun dışında tek kraliçeli bir koloni uçuş yaptıktan sonra (eğer Multi kabul eden bir tür ise) bazı kraliçeler çiftleşip yuvalarına geri döner 2. Kraliçe olurlar bu sayı artabilir 100+ kraliçeye sahip koloniler de var
Ha yok o multi olayını biliyorum ama 5-6 tane görünce garip geldi . İlk başta almayı düşündüm ama sonra kraliçe çalmaktan farkı yok diyerek vazgeçtim .

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Ha yok o multi olayını biliyorum ama 5-6 tane görünce garip geldi . İlk başta almayı düşündüm ama sonra kraliçe çalmaktan farkı yok diyerek vazgeçtim .
Güzel karar olmuş zaten kurulu düzeni olan bi koloniyi almak yüksek ihtimal başarısızlıkla sonuçlanıcaktır

Users who are viewing this thread

Üst Alt