Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Birkaç sorum olacaktı

Dantel

Media
15 Tem 2021
102
13
55
LV
0

Ben 2 gün önce colobopsis truncata kraliçesi buldum. Biraz araştırdım ve bunları test tüpünde bakacaksak setup kurmamız gerektiğini gördüm. En basit yol olarak yuvarlak şekilde kesilmiş mantar tıpaları ard arda 3-4 tane koyarak odacıklı bir sistem yapmak olduğuna karar verdim. Mantar tıpa istedim birisinden oda verdi ama sorun şu ki mantar tıpayı şarap şişesinden çıkarıp verdi(tıpaya şarap bulaşmış). Ben bunu kulansam kraliçeye bir zarar gelmez değil mi? Birde bazıları test tüpüne su koymayın demişler ben aşırı yoğun pamuk tıkasam test tüpünün sonuna bu sayede nem az oluşsa olmaz mı? Birde İşçiler çıkmadan bu kraliçeyi beslemelimiyim?

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Normal setup yaptım ben yumurtladı, su bulunsun.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Fully claustral olduklarını biliyorum, yani ilk işçi çıkana kadar besine ihtiyaçları yok. Yanlış biliyor da olabilirim. Setup olarak da bahsettiğin kurulum benim de tercih ettiğim, en güzel kurulum bence. Normal tüp kurulumu yapıyorum, su koyuyorum, dediğin gibi mantarlardan 4 5 tane odacık yapıyorum ve mantarlara onların geçebileceği ufak bir delik açıyorum. Alkol var ise temizlemeni öneririm.

Bir de bildiğim dal parçası ile kurulum yapılıyor, ondan da bahsedeyim. Test tüpünün içerisine sığan bir dal parçası alıp, içerisini oyup, tüpe su koymadan yapılan kurulum da var. Ancak bu kurulum biraz daha zor. Belki deneyebilirsin. Bildiğim setuplar bunlar, diğer arkadaşlar da ekleme yapabilirler. İyi hobiler.

Dantel

Media
15 Tem 2021
102
13
55
LV
0

Fully claustral olduklarını biliyorum, yani ilk işçi çıkana kadar besine ihtiyaçları yok. Yanlış biliyor da olabilirim. Setup olarak da bahsettiğin kurulum benim de tercih ettiğim, en güzel kurulum bence. Normal tüp kurulumu yapıyorum, su koyuyorum, dediğin gibi mantarlardan 4 5 tane odacık yapıyorum ve mantarlara onların geçebileceği ufak bir delik açıyorum. Alkol var ise temizlemeni öneririm.

Bir de bildiğim dal parçası ile kurulum yapılıyor, ondan da bahsedeyim. Test tüpünün içerisine sığan bir dal parçası alıp, içerisini oyup, tüpe su koymadan yapılan kurulum da var. Ancak bu kurulum biraz daha zor. Belki deneyebilirsin. Bildiğim setuplar bunlar, diğer arkadaşlar da ekleme yapabilirler. İyi hobiler.
@F. Praténsis sistemi yaptım fakat suyla mantar tıpayı nekadar temizlesemde ustunde alkol kalmış olabilir. Bu durumdan kraliçenin rahatsız olduğunu nasıl anlayabilirim. Eyer rahatsız oluyosa acilen onu ordan çıkartayım

Ekli dosyalar

• 20210802_120427.jpg
    20210802_120427.jpg
    344.7 KB · Görüntüleme: 131

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Kokusundan rahatsız olabilir belki ama çok da problem olacağını sanmıyorum. Anlamak da zor.

Users who are viewing this thread

Üst Alt