Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Böcek jölesi

Kara_Karınca

Majör
28 May 2020
46
31
80
LV
0

Arkadaşlar merhaba. Birkaç gün önce internette dolaşırken böcek jölesi diye birşey gördüm. Sığır jelatini ve çeşitli meyveler veya meyve suları kullanılarak bildiğimiz jöleye benzer bir jöle yapıp besledikleri böceklere veriyorlardı, böcekler de afiyetle yiyorlardı :) . Karıncaları da bu jöle ile besleyebilir miyim diye bir soru takıldı aklıma benim de. Jelatin ve meyve içerdiği için hem protein hem de karbonhidrat ihtiyacını tek çeşit ile karşılayabilirim diye düşündüm. Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan var mı acaba ?

Benzer konular

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
255
180
Ödüller
4
LV
2

Arkadaşlar merhaba. Birkaç gün önce internette dolaşırken böcek jölesi diye birşey gördüm. Sığır jelatini ve çeşitli meyveler veya meyve suları kullanılarak bildiğimiz jöleye benzer bir jöle yapıp besledikleri böceklere veriyorlardı, böcekler de afiyetle yiyorlardı :) . Karıncaları da bu jöle ile besleyebilir miyim diye bir soru takıldı aklıma benim de. Jelatin ve meyve içerdiği için hem protein hem de karbonhidrat ihtiyacını tek çeşit ile karşılayabilirim diye düşündüm. Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan var mı acaba ?
Bir youtuber aynısını yapmıştı ateş karıncalarına ve afiyetle yemişlerdi bence yiyebilirler

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
915
287
275
LV
0

profilimi ants canadasdan hatırlayan adını prenses emrelda koymuştu wewear ant kolonisi üretmişti bu kraliçeyi

Users who are viewing this thread

Üst Alt