Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Brachypelma boehmeii Arıyorum

tolgakurt

Pupa
Yasaklanmış Üye
1 Eki 2022
61
6
30
LV
0

Merhaba başlangıç seviyesinde olduğum için bu türün sling halini almak istiyorum farklı önerilerde de bulunabilirsiniz renkleri güzel diye almak istedim İstanbulda oturmaktayım

Benzer konular

Tnakrebs

Media
11 Ağu 2021
173
45
55
LV
0

Kanka sen bohmei sling alırsan evlenene kadar anca adult olur (15yaşında falansan)

Emre Özer

Pupa
9 May 2022
72
14
30
LV
0

Merhaba başlangıç seviyesinde olduğum için bu türün sling halini almak istiyorum farklı önerilerde de bulunabilirsiniz renkleri güzel diye almak istedim İstanbulda oturmaktayım
Bende 1 sene önce Smithi arayarak başlamıştım ama bulunması zor türler yada üreten yok sanırım. Sonra LP almıştım sonra bir LP daha ardından Muri falan derken kalabalıklaştık. LP ler 1 senede L9 oldular dertsiz canlılar. Demem o ki zaten tek tür kesmeyecek bence bulursan LP ile başla boehmei bulunca yanına eklersin. Bende bulursam ekleyecem 4 canlı oldu 5. ve son canlım olur sanırım bulursam. Tavsiyem ne alırsan al ama sling al gelişimini görmek güzel oluyor. Saygılar

tolgakurt

Pupa
Yasaklanmış Üye
1 Eki 2022
61
6
30
LV
0

Bende 1 sene önce Smithi arayarak başlamıştım ama bulunması zor türler yada üreten yok sanırım. Sonra LP almıştım sonra bir LP daha ardından Muri falan derken kalabalıklaştık. LP ler 1 senede L9 oldular dertsiz canlılar. Demem o ki zaten tek tür kesmeyecek bence bulursan LP ile başla boehmei bulunca yanına eklersin. Bende bulursam ekleyecem 4 canlı oldu 5. ve son canlım olur sanırım bulursam. Tavsiyem ne alırsan al ama sling al gelişimini görmek güzel oluyor. Saygılar
Teşekkürler hocam lpler ortalama fiyatları nasıl oluyor ve sos kabında bakmak istemiyorum çünkü kapak açıldığında strese girmesini istemiyorum canlının başka ne tür bir kapta bakabilirim torfu elden alabileceğim bir yer var mı

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Her türün karakteri büyümesi artıları ve eksileri vardır gerekli ortam koşulları sağlanır ise burdaki en önemli husus sıcaklık yaz kış stabil şekilde ortalama 28 derecelerde tutabilirsen büyemelerini bir tık hızlandırabilirsin.. Brachypelma ailesini her zaman sevmişimdir boehmei emilia ve hamori sahibiyim sebebi ise erkek çıksa bile üzülmüyorsun en az 5-6 sene yaşam süreleri var.. Lp erkeği 1.5-2 sene sonra ömrünün son demlerinde oluyor :)

tolgakurt

Pupa
Yasaklanmış Üye
1 Eki 2022
61
6
30
LV
0

Her türün karakteri büyümesi artıları ve eksileri vardır gerekli ortam koşulları sağlanır ise burdaki en önemli husus sıcaklık yaz kış stabil şekilde ortalama 28 derecelerde tutabilirsen büyemelerini bir tık hızlandırabilirsin.. Brachypelma ailesini her zaman sevmişimdir boehmei emilia ve hamori sahibiyim sebebi ise erkek çıksa bile üzülmüyorsun en az 5-6 sene yaşam süreleri var.. Lp erkeği 1.5-2 sene sonra ömrünün son demlerinde oluyor :)
Albo çok fazla var piyasada galiba hocam onun dışında sling bulamıyorum ısıyı stabil tutabilirim karıncalardan dolayı ısıtıcı pedi mevcut

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Şu an kış sezonu olduğu için bulamaman normal Nisanda ithalat olacak o zamana kadar bekle derim :)

Emre Özer

Pupa
9 May 2022
72
14
30
LV
0

Teşekkürler hocam lpler ortalama fiyatları nasıl oluyor ve sos kabında bakmak istemiyorum çünkü kapak açıldığında strese girmesini istemiyorum canlının başka ne tür bir kapta bakabilirim torfu elden alabileceğim bir yer var mı
Aynen sos kabı tavsiye etmiyorum idrar numune kabı L5-6 olunca da daha büyük kap lazım.
Torf için adres Bauhouse genta cocopeat 10 lt si 50 TL falan 10 lt de ciddi uzun süre yeterli olur.
LP sling sanırım yok buaralar ama albo veya muri olabilir. Murinus başlangı için tavsiye etmiyorlar ama her eve lazım :)
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hocam o zaman inşallah dişi çıkarlar benimkiler :) Son kabukları hala içerde size görüntü atarım DM den. İnşallah kızımız olur 😁

Users who are viewing this thread

Üst Alt