Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

C. Sanctus beslenme alanı

Alparslan

Pupa
21 Haz 2020
27
9
30
28
LV
0

Componotus sanctus kolonime un kurdunu beslenme alanında verdiğimde pek fazla ilgilenmiyorlar. Yaşam alanına koyduğumda afiyetle yiyorlar. Bu durum işçi sayısının formikaryuma göre az olmasından mı kaynaklanıyor sizce? Beslenme alanında bir kaç karınca olmasına rağmen doğru düzgün yediklerini görmedim hep şekerli su peşindeler.

Ekli dosyalar

• IMG_20210109_23244330.jpg
    IMG_20210109_23244330.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 150

Benzer konular

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Yumurtala sayısı azsa ilgilenmeyebilirler sen ilgilendikleri besinlerden koymaya devam et.
Birde yerinde olsam 30 işçiye kadar formikaryuma koymazdım şuan boş kalan odaları pisletmekten başka bir amaçta kullanmazlar. Formikaryumu doldursunlar diye hızlı besleme yaparsan çabuk büyürler ama yorulursan yada 3 4 gün işin çıkarsa kolonin üremeyi bile kesebilir o konuda dikkat et.

Alparslan

Pupa
21 Haz 2020
27
9
30
28
LV
0

Yumurtala sayısı azsa ilgilenmeyebilirler sen ilgilendikleri besinlerden koymaya devam et.
Birde yerinde olsam 30 işçiye kadar formikaryuma koymazdım şuan boş kalan odaları pisletmekten başka bir amaçta kullanmazlar. Formikaryumu doldursunlar diye hızlı besleme yaparsan çabuk büyürler ama yorulursan yada 3 4 gün işin çıkarsa kolonin üremeyi bile kesebilir o konuda dikkat et.
Teşekkür ederim hocam. Pratik oluyor diye böyle kullanıyorum aslında. Sadece un kurdunu yaşam alanına koyup çıkarmak biraz stres yaptırıyor hayvanlara. Anladığım kadarıyla sürekli yemek verip birden azaltmamak gerekiyor. Yani düzen önemli beslenme konusunda.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Teşekkür ederim hocam. Pratik oluyor diye böyle kullanıyorum aslında. Sadece un kurdunu yaşam alanına koyup çıkarmak biraz stres yaptırıyor hayvanlara. Anladığım kadarıyla sürekli yemek verip birden azaltmamak gerekiyor. Yani düzen önemli beslenme konusunda.
Doğru hocam. Düzen çok beslemekden iyidir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt