Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Cataglyphis Hakkında Bilmediğim Tuhaf Bir Davranışa Denk Geldim.

pecmen

Pupa
16 May 2021
38
12
30
LV
0

Bizim yaylada 3 tanekoloni vardı evin yakınında.1 tanesi çok büyük diğer 2 si küçüktü işte bir gün ben büyük kolonideki askerlerin küçük kolonilere gidip oradaki askerlerle iletişime geçip sonra küçük kolonideki askeri ve büyük koloninin askeri ağzını açıp kenetliyorlar ağızlarını ve küçük koloninin askeri büyük koloninin askerinin abdomenine doğru kivriliyor ve büyük koloninin askeri kolonisine taşıyor neden acaba.Burdan tek aklıma gelen küçük koloninin askerinin büyük koloni yuvasii bulamiyacagi için tasidigidir.İste böyle yaparak birsürü asker taşıdılar.

Benzer konular

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Cataglyphisler de asker yok gördüğünüz muhtemelen majör işçidir

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Doğada çok gözlemlediğim bir davranış yuva ağzından başka bir yuvaya gidiyorlarsa muhtememen köle olarak taşıyorlar daha düşük ihtimal yuvayı değiştiriyor olabilirler

Son düzenleme:

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Cataglyphisler birbirlerini taşıyabiliyorlar bir nevi enerji tasarufu.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Benzer bir şey Ordu karıncalarında da var minik işçiler askerlerin üstüne çıkıp daha hızlı yol alıyolar ilginç canlılar

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Küçük kolonideki işçiler mi büyük kolonidekileri taşıyor büyük kolonidekiler mi kendi işçilerini geri taşıyor yazdığından hiç anlaşılmıyor

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Ama orda belirmltmisim küçük koloni büyük koloni diye de biraz garip yazmış olabilirim
küçük koloninin askeri büyük koloninin askerinin abdomenine doğru kivriliyor ve büyük koloninin askeri kolonisine taşıyor

Bu kısımda en son büyük koloninin işçisi kolonisine taşıyor derken neyi taşıyorlar belirtmediğin için anlamdım

Users who are viewing this thread

Üst Alt