Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Cataglyphis Uçuşları Başlıyor

Kr00s

Pupa
4 Şub 2021
33
20
30
LV
0

Arkadaşlar Antalya deniz kıyılarında yaşıyorum bugün sahilde yürürken 3 cataglyphis kolonisinin uçuşa hazırlandığını gördüm (saat 11) en çok istediğim bu türü bakmak istiyorum uçuş sırasında nerelere bakarsam şansım artar ve sizce tam olarak ne zaman uçarlar teşekkürler.

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Kolonilerden biraz uzaklarda yine sahil kenarlarına bakabilirsin. Kumlu bir ortamsa kazdığı yuvadan dışarı kum çıkadan kraliçelere rastlarsın.

ReGToON

Yumurta
15 Şub 2021
17
5
15
LV
0

Arkadaşlar Antalya deniz kıyılarında yaşıyorum bugün sahilde yürürken 3 cataglyphis kolonisinin uçuşa hazırlandığını gördüm (saat 11) en çok istediğim bu türü bakmak istiyorum uçuş sırasında nerelere bakarsam şansım artar ve sizce tam olarak ne zaman uçarlar teşekkürler.
ortalama olarak artık prensesleri yada prensleri yuva ağzında bulduysan genelikle 1 saat sonrasında bulduğun yuvanın hafif uzaklarında arıyarak bulabilirsin

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Kötü haber bulamadım saatlerdir terliyorum :(
Cataglyphis lerde kraliçe işçiler çıkana kadar dışarı çıkıp yiyecek arıyor. Pek doğru olmasa da yuvasına yumurtlamış ve yiyecek aramak için dışarı çıkmış kraliçeler bulabilirsin. Pes etme önümüzdeki günlerde de ara. ?

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Cataglyphis lerde kraliçe işçiler çıkana kadar dışarı çıkıp yiyecek arıyor. Pek doğru olmasa da yuvasına yumurtlamış ve yiyecek aramak için dışarı çıkmış kraliçeler bulabilirsin. Pes etme önümüzdeki günlerde de ara. ?
Cataglyphis’ler demek doğru olmaz her Cataglyphis türü semi-claustral değildir :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt