Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Cinsi/Türü Nedir?

Arteres

Majör
31 Mar 2020
89
27
80
LV
0

20200811_132053.jpg

Bu arkadaş pheidole mi acaba daha hiç larva göremedim bayadır bu şekilde
Besleme yapmama gerek var mı?
20200811_131929.jpg

Bu arkadaşın cinsi nedir?Aynı zamanda besleme yapmama gerek var mı?

Benzer konular

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

şekerli su verirken pamukta ver boğulmasınlar ?

Arteres

Majör
31 Mar 2020
89
27
80
LV
0

1.fotoğraftaki kraliçe önceden yumurtaları toplu bir şekilde tutuyordu daha sonra yumurtaların hepsini dağıttı anlam veremedim.Ne yapmaya çalıştığı hakkında bilgim yoktu.Yumurtaları büyümedi ve bazı yumurtalar sanki küflenmiş gibi bir hal aldı bazıları da yok oldu.Şuan hiç larvası yok ama birkaç yumurtası duruyor.Şeker ve un kurdu verdin ilgilenmedi.Hareketlenmiyor bile çok soğuk bir kraliçe sizce ne yapmalıyım uzun bir süre ellemiyim mi?

2.kraliçenin ise neredeyse kendi kadar 2 tane larvası oldu arada şeker veriyorum geliyor içiyor.Küçük olması dışında çok hoşuma giden bir kraliçe davranış olarak.Tabi bir işçilerini de görmek lazım?

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

2. kraliçe aphaenogaster subterranea. Claustral bir türdür. Muhtemelen akşam buldunuz. Çünkü uçuşları akşam olur.

Arteres

Majör
31 Mar 2020
89
27
80
LV
0

2. kraliçe aphaenogaster subterranea. Claustral bir türdür. Muhtemelen akşam buldunuz. Çünkü uçuşları akşam olur.
Araba camında buldum hava kararmasına 1 saat falan vardı ve kanatlıydı hatta çiftleşmedi mi diye şüphelendim ama şuan larvaları var. o zaman beslemeyi kesiyim mi?

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Araba camında buldum hava kararmasına 1 saat falan vardı ve kanatlıydı hatta çiftleşmedi mi diye şüphelendim ama şuan larvaları var. o zaman beslemeyi kesiyim mi?
Beslersen verdiğin şeyleri yiyebilir ama kraliçeyi strese sokabilirsin.

Users who are viewing this thread

Üst Alt