Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Evinizde kaçan bir kraliçenin yuvasını boşaltma.

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Geçenlerde denk geldiğim bir videonun kraliçesi kaçan arkadaşlara yardımcı olabileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim.
Özet ile anlatmak gerekirse, kraliçeniz kaçtıktan sonra kendine uygun bir yuva bulacaktır daha sonrasında bulduğu yuvadan belirli bir süre (1-2 ay olabilir) durduktan sonra işçileri çıkmaya başlayacaktır, bu işçileri evinizde gördükten sonra onu takip ederek girdiği deliğe limonlu su sıkarak koloninin kraliçeyle birlikte bundan rahatsız olup dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Koloni için ne kadar sağlıklı olur bilmem ama evinizdeki kaçan kraliçenin yuvasını bu şekilde boşaltabileceğinizi düşünüyorum.
Bahsettiğim videonun bağlantı adresini aşağıya bıraktım. İyi Hobiler!

Son düzenleme:

Benzer konular

berkayr

Pupa
6 Tem 2021
67
27
30
LV
0

Eline sağlık özellikle evde yerleşen ve rahatsız eden kolonilere zarar vermeden evden taşınmalarını sağlamak için kullanabilir.

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Geçenlerde denk geldiğim bir videonun kraliçesi kaçan arkadaşlara yardımcı olabileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim.
Özet ile anlatmak gerekirse, kraliçeniz kaçtıktan sonra kendine uygun bir yuva bulacaktır daha sonrasında bulduğu yuvadan belirli bir süre (1-2 ay olabilir) durduktan sonra işçileri çıkmaya başlayacaktır, bu işçileri evinizde gördükten sonra onu takip ederek girdiği deliğe limonlu su sıkarak koloninin kraliçeyle birlikte bundan rahatsız olup dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Koloni için ne kadar sağlıklı olur bilmem ama evinizdeki kaçan kraliçenin yuvasını bu şekilde boşaltabileceğinizi düşünüyorum.
Bahsettiğim videonun bağlantı adresini aşağıya bıraktım. İyi Hobiler!
denendi işe yaramıyor evi basan tetra kolonisini ilaçlayacaklardı izin vermedim 1 hafta ugrastım hiçbir şekilde cıkmıyolar sayılarıda çok hızlı arttı 500 600 işcilik koloniye dönüşünce mecburen ilaçladık

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

denendi işe yaramıyor evi basan tetra kolonisini ilaçlayacaklardı izin vermedim 1 hafta ugrastım hiçbir şekilde cıkmıyolar sayılarıda çok hızlı arttı 500 600 işcilik koloniye dönüşünce mecburen ilaçladık
Yuvanın derinliğine, şekline göre değişkenlik gösterebilir.

Son düzenleme:

Dantel

Media
15 Tem 2021
102
13
55
LV
0

İyiki colobopsis truncata yı bulmuşun. Bide bu tür ağaçta yaşıyo bulmasaydım evin içinden geçeceklerdi

Users who are viewing this thread

Üst Alt