Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Fazla besleme

11 Haz 2022
91
7
30
LV
0

Bugün beslemek için büyük bi kututulmuş un kurdu verdim.Arkadaşlar hemen hüplettiler de bi tane daha versem fazlası dokunur mu?Eğer dokunmayacaksa bundan sonra fazla fazla vericem bi gün sonra da fazlasını alıcam.Bu arada şekerli su da koymuştum ama sadece 2 3 işçi gitti kraliçe gitmedi.İşçiler kraliçeyi besleyebiliyor mu?

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

Merak etmeyin birbirlerini Trophallaxis yoluyla ağızdan ağıza besleyebilirler yani illaki kraliçenin yemesine gerek yok

Kdrckl

Media
9 Nis 2022
110
25
55
LV
0

Bugün beslemek için büyük bi kututulmuş un kurdu verdim.Arkadaşlar hemen hüplettiler de bi tane daha versem fazlası dokunur mu?Eğer dokunmayacaksa bundan sonra fazla fazla vericem bi gün sonra da fazlasını alıcam.Bu arada şekerli su da koymuştum ama sadece 2 3 işçi gitti kraliçe gitmedi.İşçiler kraliçeyi besleyebiliyor mu?
Kraliçenin gitmesine gerek yok. Bildiğim kadarıyla tüm karıncalar da ortak mide denen bir olay var yani sadece biri gitse bile ortak mide vasıtasıyla diğerlerini de besleyebilir. Fazla besleme konusuna gelince şimdilik bir zararı olmaz diye düşünüyorum hatta koloni daha hızlı gelişir fakat ilerleyen dönemlerde beslemeyi azaltmaya veya standart'a bağlamak istersen protein azlığından dolayı işçi kayıpları yaşayabilirsin

Users who are viewing this thread

Üst Alt