Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formicaryum için cam

EGEx66

Yumurta
17 Nis 2021
28
5
15
LV
0

Karınca kolonisi için ytong dan formicaryum yapmayı düşünüyorum.
Bunun için ytongun üstüne kapatmak için koyulan camlardan düşünüyorum.
Bu camların ismini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,979
1,849
475
Ödüller
20
LV
5

Çok profyosenel birşey yapmayacaksan formikaryumu al eline bi camcıya git formikaryuma uygun bi cam kestir slinkonla yapıştır gitsin.. vidalı monteli felan yapacağım diyorsan pleksi cam alacaksın onuda bulmak istediğin ölçüye kestirmek biraz zor ve teferuat :)

EGEx66

Yumurta
17 Nis 2021
28
5
15
LV
0

Mika cam, pleksi kullanabilirsiniz. Normal cam da olur tabi ?
Birde pleksi ytonga sabitlemek için nasıl bir yöntem kullanmalıyım?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Çok profyosenel birşey yapmayacaksan formikaryumu al eline bi camcıya git formikaryuma uygun bi cam kestir slinkonla yapıştır gitsin.. vidalı monteli felan yapacağım diyorsan pleksi cam alacaksın onuda bulmak istediğin ölçüye kestirmek biraz zor ve teferuat :)
Cam çok düşünmüyorum, bu pleksi denen malzeme kesilmesi zahmetli mi?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,979
1,849
475
Ödüller
20
LV
5

Birde pleksi ytonga sabitlemek için nasıl bir yöntem kullanmalıyım?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Cam çok düşünmüyorum, bu pleksi denen malzeme kesilmesi zahmetli mi?
Camın yoğun ve sert plastik halini düşün..
Screenshot_20220331-195644~2.png

sabitlemek için slikon kullanabilirsin ama vidalı daha pratik olur ileride açıp temzilik yapabilirsin koloniyi tekrar başka yere transfer yapabilirsin.. ama pleksi delme işlemi biraz sıkıntı onun için özel matkap uçları oluyor

OkeaN

Yumurta
6 Ocak 2022
38
38
15
LV
0

Camın yoğun ve sert plastik halini düşün.. Ekli dosyayı görüntüle 12529
sabitlemek için slikon kullanabilirsin ama vidalı daha pratik olur ileride açıp temzilik yapabilirsin koloniyi tekrar başka yere transfer yapabilirsin.. ama pleksi delme işlemi biraz sıkıntı onun için özel matkap uçları oluyor
Pleksiler dramerle delinebiliyormu bilmiyorum ama dramerle delinebiliyorsa kullanım açısından daha kolaylaşmış olur

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,979
1,849
475
Ödüller
20
LV
5

Pleksiler dramerle delinebiliyormu bilmiyorum ama dramerle delinebiliyorsa kullanım açısından daha kolaylaşmış olur
Evet dramellede oluyor önemli olan pleksiyi çatlamayacak kırmayacak uçları kullanmak

Users who are viewing this thread

Üst Alt