Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Geckom Kuyruk bıraktı (5 ay sonra geckomun yeni hali)

ahmettsd.mr

Yumurta
16 Ağu 2023
21
6
15
LV
0

Bu sabah aft geckom kuyruk bıraktı bulunduğu kap çok yüksek olmadığı için kendini dışarı atmış o arada kuruğunu da bırakmış evde başka canlı yok. Daha önce başına gelen var mı süreç nasıl ilerliyor

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Stresten kaynaklı bırakmıştır, yine çıkar ama normalden biraz daha fazla besleme yapmanız gerekiyor

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Canlının kendi renginde çıkar ama eskisi gibi orjinal durmaz görüntü de fark olur sadece ,onun dışında bir sorun olmaz, süresi sizin beslemenize kalmış bir durum, benim tavsiyem daha fazla besleme yapın, yağ oranı yüksek canlı yemler verin moriolar işinizi görecektir, örnek veriyorum hafta da 2 gün besleme yapıyorsanız bunu 3güne 4 güne çıkartın ayrıca normal de her besleme de 3 adet canlı yem veriyorsanız bunu 2 katına çıkarın çok da fazla abartı besleme yapmayın canlı kusabilir. Son olarak yaz mevsiminin sonundayız sonbahara gireceğiz havalar haliyle soğuyacak ısıtıcı ped kullansanız bile sürüngenler hava değişimlerini algılıyor iştahsızlık ve az hareket etmeye başlıyorlar, aft lerinde besin depoları kuyrukları iyicene şişermek gerekiyor, beslerken calsiyum ve Multi vitaminlerini eksik etmeyin.

ahmettsd.mr

Yumurta
16 Ağu 2023
21
6
15
LV
0

Canlının kendi renginde çıkar ama eskisi gibi orjinal durmaz görüntü de fark olur sadece ,onun dışında bir sorun olmaz, süresi sizin beslemenize kalmış bir durum, benim tavsiyem daha fazla besleme yapın, yağ oranı yüksek canlı yemler verin moriolar işinizi görecektir, örnek veriyorum hafta da 2 gün besleme yapıyorsanız bunu 3güne 4 güne çıkartın ayrıca normal de her besleme de 3 adet canlı yem veriyorsanız bunu 2 katına çıkarın çok da fazla abartı besleme yapmayın canlı kusabilir. Son olarak yaz mevsiminin sonundayız sonbahara gireceğiz havalar haliyle soğuyacak ısıtıcı ped kullansanız bile sürüngenler hava değişimlerini algılıyor iştahsızlık ve az hareket etmeye başlıyorlar, aft lerinde besin depoları kuyrukları iyicene şişermek gerekiyor, beslerken calsiyum ve Multi vitaminlerini eksik etmeyin.
Canlı iki gün önce geldi un kurdu verdim hiç bişey yemedi morio dubia sipariş vereceğim birazdan bakalım yiyecek mi

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Yaşam alanı standartlara uygun mudur mağarası var mı, daha yeni gelmiş adapte olamamış olabilir, canlı ile çok fazla haşır neşir olmayın, elinizde olan un kurtlarını tırmanamayacakları bir kaba koyun kabı da aft nin yaşam alanına yerleştirin, koyacağınız un kurtlarını sayılı olarak koyun yiyip yetmediğini öyle takip edebilirsiniz

ahmettsd.mr

Yumurta
16 Ağu 2023
21
6
15
LV
0

Yaşam alanı standartlara uygun mudur mağarası var mı, daha yeni gelmiş adapte olamamış olabilir, canlı ile çok fazla haşır neşir olmayın, elinizde olan un kurtlarını tırmanamayacakları bir kaba koyun kabı da aft nin yaşam alanına yerleştirin, koyacağınız un kurtlarını sayılı olarak koyun yiyip yetmediğini öyle takip edebilirsiniz
Tamamdır öyle yapacağım bu gün daha büyük yaşayabileciği ve saklanabileciği kap aldım yemler de bir iki güne gelir dediğin gibi sayılı vereceğim

ahmettsd.mr

Yumurta
16 Ağu 2023
21
6
15
LV
0

.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

IMG_0239.jpeg

Son düzenleme:

ahmettsd.mr

Yumurta
16 Ağu 2023
21
6
15
LV
0

Timelaps yapacağım. her gün bir fotoğraf şeklinde süreci takip etmek için ara ara burada da paylaşırım. süreç bittiğinde hızlı video halinde toplu paylaşmaya çalışacağım

on gün sonra

IMG_0295.jpeg
on gün sonra

20 gün sonra

30 gün sonra

30 gün sonra

IMG_0428.jpeg
Yirmi gün sonra

IMG_0442.jpeg
Otuz gün sonra

IMG_0936.jpeg
elli gün sonra

IMG_0972.jpeg
Altmış gün sonra

Süreci burada bitiriyorum maximumu görmek için belki 2-3 ay sonra bir ekleme daha yapabilirim. Acı bir deneyim olsa da sonunu güzel bir şeye bağladık. Bu tarz olay yaşamayanlara mini belgesel, yaşayanlara yol gösterici olacağını düşünüyorum. İyi hobiler

IMG_2514.jpeg
Yüzotuzbeş gün sonra

IMG_2523.jpeg

Yakın çekim

Son düzenleme:

Users who are viewing this thread

Üst Alt