Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Giresun'da Bulduğum Kraliçemin Cinsi Ne?

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

IMG_20200720_180111.jpg
IMG_20200720_180027.jpg
Arkadaşlar aranızda yeniyim. Bulduğum kraliçenin türü nedir. Giresun'da nemli bir havada temmuz ayında tuttum. Şuanda 3 yumurtası var.

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Arkadaşlar Formica kraliçesinin boyu ne kadar oluyor. Sanki biraz küçük gibi Formica ya göre ( öyle geldi bana pek bilgim yok). Nasıl besleme yapmalıyım yardımcı olurmusunuz. Ben bal verdim direk hiç sulandırmadan. Çok güzel yedi. Cevaplarınız benim için önemli tercübe kazanmalıyım. Yanlış bişi yapmak istemem bu konuda.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Ballı su falan vermene gerek yok. Formicalar kolay strese girer. Boyuda formicaya göre normal. Bence lemani veya fusca. İnternete yazıp karşılaştırabilirsin. Bence camponutus ile alakası yok. Tüpe koy ve hiç elleme. Benim formica cunicularia kraliçemin 1 ayda işçisi çıktı.

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Ballı su falan vermene gerek yok. Formicalar kolay strese girer. Boyuda formicaya göre normal. Bence lemani veya fusca. İnternete yazıp karşılaştırabilirsin. Bence camponutus ile alakası yok. Tüpe koy ve hiç elleme. Benim formica cunicularia kraliçemin 1 ayda işçisi çıktı.
Çok yardımcı oldunuz. Tıpa tıp benziyorlar aptomeni felan. Bal'ı verince çok sevdi. Fazla bakmamaya çalışıyorum fakat insan merak ediyor. Arada bakıyorum çok iştahla yiyiyor balı. Haftada birkez vermeyi düşünüyorum. Verdiğiniz bilgileri göz önünde bulunduracağım. Daha başka yapmam gereken birşey var mı?

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Çok yardımcı oldunuz. Tıpa tıp benziyorlar aptomeni felan. Bal'ı verince çok sevdi. Fazla bakmamaya çalışıyorum fakat insan merak ediyor. Arada bakıyorum çok iştahla yiyiyor balı. Haftada birkez vermeyi düşünüyorum. Verdiğiniz bilgileri göz önünde bulunduracağım. Daha başka yapmam gereken birşey var mı?
İşçkye kadar besleme yapmasan daha iyi olur. Formica kolay strese giren bir türdür. Eğer strese girerse yumurtaları yer. En sonunda kendini öldürür.

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Bilgilerinizi dikkate alacağım. Peki Formicaların major işçileri oluyor mu ?

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4