Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Giresun'da evde bulduğum 5 kraliçe

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Arkadaşlar evde otururken birkaç dakika önce 5 tane kraliçe buldum. Hepsinin aynı tür olduğuna kesinlikle eminim ama türünü bilmiyorum. Hepsini aynı tüpe koydum sizce çoklu kraliçe olarak yaşarlar mı? Ayrıca türü nedir? Önerilerinizi bekliyorum. (Ayrı tüpe alma şansım yok , tüpüm kalmadı maalesef.)

Ekli dosyalar

• 5 KRALİÇE (1).jpg
    5 KRALİÇE (1).jpg
    391.3 KB · Görüntüleme: 204
  • 5 KRALİÇE (2).jpg
    5 KRALİÇE (2).jpg
    382.6 KB · Görüntüleme: 195
  • 5 KRALİÇE (4).jpg
    5 KRALİÇE (4).jpg
    592.6 KB · Görüntüleme: 195
  • 5 KRALİÇE (5).jpg
    5 KRALİÇE (5).jpg
    503.2 KB · Görüntüleme: 204

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Bunlarda multi başta beraber yumurtlarlar fakat çıkan işçiler kraliçeleri öldürür. Fazlasını salmanı tavsiye ederim. Türü tetramorium.

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Benim dikkatimi çeken başka bir şey var. Evde 5 tane kanatlı karınca bulmanız, evinizde daha önceden yuva yapmış bir koloninin çiftleşmek için yuvadan ayrılan prens ve prensesler olabileceğini düşündürdü. Eğer öyleyse çiftleşmemiş olma ihtimalleri çok çok yüksek.

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Benim dikkatimi çeken başka bir şey var. Evde 5 tane kanatlı karınca bulmanız, evinizde daha önceden yuva yapmış bir koloninin çiftleşmek için yuvadan ayrılan prens ve prensesler olabileceğini düşündürdü. Eğer öyleyse çiftleşmemiş olma ihtimalleri çok çok yüksek.
Sonrasında toplam 8 tane oldu demeniz bu düşüncemi daha daha da güçlendirdi

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Ben de bunu söyleyecektim eğer çiftleşmemislerse boşuna alıkoymayın bence en iyisi kanatlarını dökmüş bir kraliçe bulmaya çalışmanız

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Ben de düşünmüştüm bunu. Evde 1 ay kadar önce tetramorium karıncalar görmeye başlamıştım. Ayrıca 8 kraliçe bulduktan sonra 1 tane de prens buldum. Sanırım haklısınız. En iyisi bırakayım dışarıya.

Users who are viewing this thread

Üst Alt