Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Hareket Etme

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

12 işçili kolonim formikaryumun içinde çok yavaş hareket ediyorlar ve ne kadar ışık versemde çıkmıyorlar formikaryumun içine şekerli su attım ve gözlemlediğim kadarıyla yanına bile yanaşmadılar lütfen yardım edin(lasius niger)

Benzer konular

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

12 işçili kolonim formikaryumun içinde çok yavaş hareket ediyorlar ve ne kadar ışık versemde çıkmıyorlar formikaryumun içine şekerli su attım ve gözlemlediğim kadarıyla yanına bile yanaşmadılar lütfen yardım edin(lasius niger)
Besin verin onu gözlemleyin yiyorlar mı diye farklı besinler ile deneyin örn. yumurta beyazı, un kurdu, karasinek, sivrisinek ballı su vs.

Sonra geri dönüş yapınız.

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

yer onlar lasiuslar az sayıda iken pek hareket etmezler besle yumurta gelişimini takip et önemli olan o sağlıklı bir koloni ürer

Can Doğan

Media
20 Haz 2020
42
18
50
LV
0

Benim 13 işçili koloni var. Onlar da hiç hareket etmiyor sadece anı sarsılmada ama tem filan verdiğimde yiyorlar. Aç olurlarsa ederler merak etme. Önemli olan pupları ve larvalarına iyi bakmaları.

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
353
91
185
Ödüller
2
LV
1

dostum şuan o sıkıntıyı bende çekiyorum 25 işçili kolonim attıgım hiç bir şeyi yemiyor.Ama yakında sinek atacagım yerler diye düşünüyorum

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

Balık yeminin adı ne alayım deneyim

Users who are viewing this thread

Üst Alt