Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Japon yapıştırıcısı karıncaya zarar verirmi?

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Merhabalar formikaryum yaptım ve cam yapıştırdım fakat japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım az bi kokusu var karıncaya zarar verirmi?

Ekli dosyalar

• IMG_20200929_210005.jpg
    IMG_20200929_210005.jpg
    825.1 KB · Görüntüleme: 185

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Karınca çiftliğim kanalında Tuğkan abi messor hasperius karıncalarına yaptığı bir aparatın sinekliğini 502 süper yapıştırıcısı ile yapiştırmıştı. Iyice kuruyunca sorun olmaz diye düşünüyorum.

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Karınca çiftliğim kanalında Tuğkan abi messor hasperius karıncalarına yaptığı bir aparatın sinekliğini 502 süper yapıştırıcısı ile yapiştırmıştı. Iyice kuruyunca sorun olmaz diye düşünüyorum.
Teşekkürler kardeşim

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Ben sorun olur diye düşünüyorum çünkü nemlendireceksin formikaryumu ve yapıştırıcı da az az çözünüp havaya ya da suya karışıp zehirleyebilir. Yerinde olsam hiç riske atmazdım.

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Ben drek tecrubemi soyluyorum ki bu konudada oldukca tecrubeliyim tuzlu su akvaryumlarında mercanları yapıstırmaktan.Japon yapıstırıcısı turkcede ozel cok genel bi kavram herturlu beyaz kutudaki jel yapıstırıcıya japon diyip geciliyor aslında hepsi cok farklı kimyasallar ve BİRCOGU SALINIM YAPAR.Kucucuk bir parca japon koca tankı tek basına zehirleyebilecek toksisiteye sahip.
Bu onerecegim yapıstırıcıyı herturlu su altı su ustu kullanabilirsin ayrıca kuruduktan sonra toksik degildir salınım yapmaz.

https://www.google.com/search?q=cya...WjYiQCQ&bih=896&biw=1920#imgrc=b3-oo6P8dywSDM

Bu bile dikkat edersen ulkemizde japon yapıstırıcısı olarak gecer soyledigm gbi alakası yok.Bu yapıstırıcıların yanında birde aktivator verilir sprey.onu kullanmıyorsun drek kaldır kenara koy bisey kırılırsa vazo vs BALKONDA kesinlikle evin icnde degil kullanabilrsn solunması sıkıntılıdır cok yanıcıdır dikkat et kullanma yani kısacası seni ilgilendiren yapıstırıcı kısmı onu diledign gbi kullanabilrsin burdada bi ama var ama hava ile reaksiyona girmez yani hava ile donmaz ya aktivator yada su ile donar sen aktivatoru kullanmayacagın icn uzerine donması icin su dokmen gerekli

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Ben drek tecrubemi soyluyorum ki bu konudada oldukca tecrubeliyim tuzlu su akvaryumlarında mercanları yapıstırmaktan.Japon yapıstırıcısı turkcede ozel cok genel bi kavram herturlu beyaz kutudaki jel yapıstırıcıya japon diyip geciliyor aslında hepsi cok farklı kimyasallar ve BİRCOGU SALINIM YAPAR.Kucucuk bir parca japon koca tankı tek basına zehirleyebilecek toksisiteye sahip.
Bu onerecegim yapıstırıcıyı herturlu su altı su ustu kullanabilirsin ayrıca kuruduktan sonra toksik degildir salınım yapmaz.

https://www.google.com/search?q=cyanoacrylat+yapıstırıcı&tbm=isch&ved=2ahUKEwjnyc2iho_sAhXC0oUKHZYGApIQ2-cCegQIABAA&oq=cyanoacrylat+yapıstırıcı&gs_lcp=CgNpbWcQA1D_A1jOEmCVFGgAcAB4AIABowGIAb8LkgEEMC4xMpgBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nwAEB&sclient=img&ei=OYRzX6fJEsKllwSWjYiQCQ&bih=896&biw=1920#imgrc=b3-oo6P8dywSDM

Bu bile dikkat edersen ulkemizde japon yapıstırıcısı olarak gecer soyledigm gbi alakası yok.Bu yapıstırıcıların yanında birde aktivator verilir sprey.onu kullanmıyorsun drek kaldır kenara koy bisey kırılırsa vazo vs BALKONDA kesinlikle evin icnde degil kullanabilrsn solunması sıkıntılıdır cok yanıcıdır dikkat et kullanma yani kısacası seni ilgilendiren yapıstırıcı kısmı onu diledign gbi kullanabilrsin burdada bi ama var ama hava ile reaksiyona girmez yani hava ile donmaz ya aktivator yada su ile donar sen aktivatoru kullanmayacagın icn uzerine donması icin su dokmen gerekli
Aga şimdi anlamadım bu formikaryumu atayıımı

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Aga şimdi anlamadım bu formikaryumu atayıımı
kullandıgın yapıstırıcının icerigi nedir bilmiyorum kaldıki buraya yazsan bile her kimsayal bilesigi ezbere bilmem mumkunde degil o yuzden tek soyleyebilecegim japon yapıstırıcısı denen yapıstırıcıların cogu yuksek oranda zehirlidir bunuda ozellikle yaparlar kuflenmesin curumesin vs die. cok kucuk bir grup neme dayanır ve zehirleyici etkisi yoktur bunlardan biride iste sana soyledigim cyanoacrylate yapıstırıcı.İcerigne bak cyanoacrylate yada siyanoakrilat yazıyorsa kullanabilirsin baska biseyse tavsiye etmem

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

kullandıgın yapıstırıcının icerigi nedir bilmiyorum kaldıki buraya yazsan bile her kimsayal bilesigi ezbere bilmem mumkunde degil o yuzden tek soyleyebilecegim japon yapıstırıcısı denen yapıstırıcıların cogu yuksek oranda zehirlidir bunuda ozellikle yaparlar kuflenmesin curumesin vs die. cok kucuk bir grup neme dayanır ve zehirleyici etkisi yoktur bunlardan biride iste sana soyledigim cyanoacrylate yapıstırıcı.İcerigne bak cyanoacrylate yada siyanoakrilat yazıyorsa kullanabilirsin baska biseyse tavsiye etmem
Aga ben biraz araştırdım bu markası mitreapel mdf profil tutkalıymış kuruyunca şeffaflaşıyormuş silikon gibi.

Ekli dosyalar

• IMG_20200929_233121.jpg
    IMG_20200929_233121.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 181

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

bende mitreapel kullanıyorum ama ben siyanoakrilat yapıstırıcısını kullanıyorum soyledigm gbi 2 li satılıyor onlarda bi yapıstırıcı bide aktivatoru bunu bilmiorm

Users who are viewing this thread

Üst Alt