Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karınca hobisine başlamak istiyorum.

ShwqeRyx

Yumurta
3 Tem 2023
1
0
5
LV
0

Merhaba arkadaşlar karınca hobisine başlayacağim çoğu bilgiyi biliyorum ama mesela bazı sorularım var ;

Koloni ne kadar büyür ve koloninin yok olması mümkün mü?

Protein olarak sadece un kurdu versem birşey olur mu?

Koloninin büyümesi durumunda ne yapmalıyım?

Sorulara cevap verir ve yardımcı olursaniz sevinirim teşekkürler.

Benzer konular

karıncaking

Majör
14 Şub 2023
208
46
90
Ödüller
1
LV
1

1-Koloninin ne kadar büyüyeceği kraliçenin cinsine bağlıdır,örn; Messor maks. 10.000 işçi olurken trichomyremexler on binlerce işçiye ulaşabilir,Evet koloniler yeterli bakımı görmediginde ve mite benzeri parazitleri kaptığında yok olması mümkündür
2-sadece bir canlı yemle beslemek doğru değildir ama besleyedebilirsiniz
3-Koloni ne olursa olsun büyümeye devam eder ama alanını daraltıp büyümesini yavaşlatabilirsiniz,ama koloni böyle bir durumda daha geniş alan bulmak için kaçma eyilimindedir,o yüzden koloninin büyümesine izin veriniz

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
383
145
185
Ödüller
4
LV
2

1) Koloninin büyüklüğü yada büyüyeceği zaman ve işçi sayısı senin verdiğin ilgi ile alakalıdır. Örn: Koloniyi haftada bir un kursu verirsin ve ilgi göstermez isen koloni gelişmesi yavaş olur . 2 günde 1 un kurdu verip ilgi gösterirsen verim artar ve daha hızlı bir şekilde yüksek işçi sayısını ulaşırsın . Koloninin yok olması mümkündür parazit , küf ve mite bunların başlıca sebeplerindendir

2) Tek bir çeşit ile beslenebilir. Ama arada takviye olsun diye farklı alternatif yemlere yonelebilirsiniz https://www.karincadunyasi.com/forum/konu/karincalar-icin-alternatif-yem-denemeleri.9051/
Bu konuya bakabilirsin kendime ait kolonilere yem denemeleri yapıyorum .

3) Koloninin büyümesi durumunda yapılacak en iyi şey daha büyük bir alan ile onların daha çok gelişmesini sağlamak olur .

Users who are viewing this thread

Üst Alt