Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Günlük Karıncalar için alternatif yem denemeleri

Açtığın günlüğün öne çıkması için günlük ön ekini kullanabilirsin.

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
380
141
185
Ödüller
4
LV
2

Arkadaşlar bu günlükte sizler için kolonilerime farklı yemler deneyecem şu an elimde messor ve camponotus kolonisi var amacım yakın zamanda gelecek olan kraliçeleri ilk işçileri çıkmaya başladıktan sonra farklı yemler deneyecem aklımdaki koloni denemeleri ;
Messor
Camponotus sanctus
Aphaenogaster splendida
Camponotus vagus
Camponotus aethipos
Aphaenogaster subterranea
Crema Scutellaris

Bide bu yaz farklı kraliçeler bulursam eklerim fakat dediğim gibi ilk işçileri çıktıktan sonra büyük ihtimal bidahaki yıla kadar çoğu türü elde etmiş olurum ve bunlarla bir sürü alternatif yem denemeleri yapacam

Son düzenleme:

Benzer konular

Archve

Yumurta
6 Tem 2023
19
3
15
LV
0

Saydığınız 6 cinsin 4'ü hasatçı ya da yarı hasatçı ne yiyip yemeyeceklerini tahmin etmek zor değil. Lasius ve camponotus için şekerli su ve canlı yemden farklı bir alternatif bulunursa güzel olabilir. Takipteyim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Campolara canlı yem harici çok zor onlara löp et olacak kıyma salam sucuk canlı yem vs ballı su yumurta kaşar peyniri sebze meyve denedim üstünü kumla kapatıyorlar hemen :)

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
380
141
185
Ödüller
4
LV
2

Deneyeceğim şeyler
Salam
Polen
Sucuk
Kıyma
Sulu meyveler
Haşlanmış yumurta
Köpek/kedi maması kuru
Meyveli jöle
Çikolatalı Mısır gevreği
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Petshoplarda satılan balıklar için olan yemleri de deneyecem

Son düzenleme:

Archve

Yumurta
6 Tem 2023
19
3
15
LV
0

Deneyeceğim şeyler
Salam
Polen
Sucuk
Kıyma
Sulu meyveler
Haşlanmış yumurta
Köpek/kedi maması kuru
Meyveli jöle
Çikolatalı Mısır gevreği

salam sosis gibi tuzlu işlem görmüş besinleri tavsiye etmiyorum karıncalara zararı olduğunu okumuştum kırmızı ette mite çekiyor hemen tavsiye etmiyorum kıyma vermeni

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
380
141
185
Ödüller
4
LV
2

salam sosis gibi tuzlu işlem görmüş besinleri tavsiye etmiyorum karıncalara zararı olduğunu okumuştum kırmızı ette mite çekiyor hemen tavsiye etmiyorum kıyma vermeni

Sadece denemeyi düşünüyorum bilgilendirme için çok teşekkür ederim denemem şimdi koloninin ölümle sonuçlanması iyi olmaz

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Lasiuslara un kurdunu bile yedirememiştim bakalım bunlardan birini beğenecekler mi (hiç zannetmiyorum :D)

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
380
141
185
Ödüller
4
LV
2

Camponotuslar çok seviyor deneyebilirsiniz
Şekerli sulu kedi maması
Hazırlanışı
Kedi mamasını nüfusa göre ayarliyorsunuz ve üstüne şekerli su damlatiyorsunuz baya damlatın ama kedi mamasinin suyu çekmesi lazım ne cıvık olacak ne çok kuru olacak
Sonra dan şekerli sudan çıkartıp koloninize verebilirsiniz
IMG-20230908-WA0037.jpg

Baya tiftik tiftik yapıp yiyorlar
IMG-20230908-WA0039.jpg

L144

Pupa
27 Ara 2022
57
7
30
LV
0

küf veya koku oluyormu . ne kadar surede bitiriyorlar veya belli süre sonra alıyormusunuz.Teşekkürler

Users who are viewing this thread

Üst Alt