Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karınca Kolonim Büyümüyor

Rougarou

Yumurta
31 Ağu 2020
12
0
5
LV
0

Merhaba,

Messor structor kolonim 6 işçiye kadar güzel bir şekilde büyüdü fakat 2 haftadır işçi sayısında herhangi bir artış olmadı. Sebepleri neler olabilir? Böyle bir durumla karşılaştınız mı?

Teşekkürler..

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

evet benim camponotuslardada oluyor verdiğin yemi arttır çünkü ona göre yumurtlarlar bide alanı büyüt aurtworld e koy

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Merhaba,

Messor structor kolonim 6 işçiye kadar güzel bir şekilde büyüdü fakat 2 haftadır işçi sayısında herhangi bir artış olmadı. Sebepleri neler olabilir? Böyle bir durumla karşılaştınız mı?

Teşekkürler..
Larva ve pupa varmı? Yoksa bütün larva pupalar çıktı hiç yumurtası mı yok

3637

Yumurta
16 Nis 2020
151
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Verdiğin besinleri yediklerinden emin ol Messor'a sadece tohum vermemen lazım Un kurdu, sinek, vs veriyor musunuz?

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Yumurtalar mevcut oldukça çok sayıda
Yumurtalar mevcut oldukça çok sayıda
Kış ayına yaklaştığımız için artık gelişimleri yavaş yavaş durmaya başlıyor benim karıncalarımda daha yumurtlamıyorlar.Pupalar çıktıktan sonra larvalarda bir çeşit uykuya yatıp gelişimini durdururlar.Bu dönemde karıncalar larvalarını beslemezler.Taki bahar gelene kadar baharın yeniden kendi sistemlerini çalıştırırlar ve larvaların gelişimi kaldığı yerden devam ediyor

Rougarou

Yumurta
31 Ağu 2020
12
0
5
LV
0

Kış ayına yaklaştığımız için artık gelişimleri yavaş yavaş durmaya başlıyor benim karıncalarımda daha yumurtlamıyorlar.Pupalar çıktıktan sonra larvalarda bir çeşit uykuya yatıp gelişimini durdururlar.Bu dönemde karıncalar larvalarını beslemezler.Taki bahar gelene kadar baharın yeniden kendi sistemlerini çalıştırırlar ve larvaların gelişimi kaldığı yerden devam ediyor
Anladım fakat daha sıcaklıkla çok yüksek. Bu sıcaklıklarda gelişimlerini durdurduklarına daha önce hiç rastlamamıştım

Users who are viewing this thread

Üst Alt