Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncalar Aç Kalınca İşçileri Yer mi?

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

geçenlerde sorulmuştu hatırlıyorum ve karıncalar birbirlerini yemezler denmişti 6 işçili camponotus kolonimi ufak bir deney ve gözlem için biraz aç bıraktım 6 işçili olan kolonim 5 işçiye düşmüş şöyle tüp içine biraz bakınca 1 işçinin bacakları hariç her yeri yenmiş olduğunu anladım öyleyse bu dediğiniz çürüyor

Vitalis

Media
8 Haz 2020
76
23
50
LV
0

Büyük ihtimalle işçi açlıktan öldü diğer karıncalarda protein ihtiyacını karşılamak için zorunluluktan yedi.

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

Büyük ihtimalle işçi açlıktan öldü diğer karıncalarda protein ihtiyacını karşılamak için zorunluluktan yedi.
açlıktan öldüğünü sanmıyorum 5 günde öleceğini hiç sanmıyorum şekerli su + un kurdu vermiştim 5 gün önce

Vitalis

Media
8 Haz 2020
76
23
50
LV
0

O zaman ölüm nedeni başka bir nedendir durduk yere koloni kendi işçilerini yemez.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Evet koloni kendi işçilerini öldürüp yemez böyle bir durumun söz konusu olacağını sanmıyorum. Ölü işçiler, yumurtalar, larvalar yiyebilirler.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Nerde duyduğumu bilmiyorum ama işçiler intihar edip kraliçelerini beslemiyorlar mıydı ?
Evet bu durum gerçekleşebiliyor ama çok sık rastlanmıyor. Bahsettiğim şey koloninin yemek uğruna kendi işçilerini öldürmesiydi, bu pek mümkün değil ama intihar olabiliyor.

Users who are viewing this thread

Üst Alt