Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncalar hangi tohumları yer?

Boralp00

Pupa
4 Tem 2021
55
3
30
LV
0

Bugün forumdan bi arkadaşla kraliçeleri takas ettik. Ben cataglyphis nodus verdim o da bana tetramorium verdi. Tetramorium’un hasatçı bi karınca olduğunu biliyorum. Ama hangi tohumları vermem gerektiğini bilmiyorum. Siz hangi tohumları kullanıyorsunuz ve onlardan ne kadar verim alıyorsunuz?
Cevaplarınız için teşekkürler

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Bugün forumdan bi arkadaşla kraliçeleri takas ettik. Ben cataglyphis nodus verdim o da bana tetramorium verdi. Tetramorium’un hasatçı bi karınca olduğunu biliyorum. Ama hangi tohumları vermem gerektiğini bilmiyorum. Siz hangi tohumları kullanıyorsunuz ve onlardan ne kadar verim alıyorsunuz?
Cevaplarınız için teşekkürler
Tetramorium cinsi çok fazla yemek seçmez, çoğu şeyi yer. Hangisini yeyip yemeyeceği koloniden koloniye bile fark edebilir. Deneyerek görmelisin. (tetralar sadece tohum ile yaşayamaz diye biliyordum ?)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,854
475
Ödüller
20
LV
5

Ben kuş yemi vermiştim 3 gün outworldde durdu yemler yüzüne bile bakmadılar bende artık denemiyorum daha çok et ağırlıklı kıyma sucuk + canlı yem veriyorum koyduğum gibi yapışıyorlar hemen yemlere

Boralp00

Pupa
4 Tem 2021
55
3
30
LV
0

Ben kuş yemi vermiştim 3 gün outworldde durdu yemler yüzüne bile bakmadılar bende artık denemiyorum daha çok et ağırlıklı kıyma sucuk + canlı yem veriyorum koyduğum gibi yapışıyorlar hemen yemlere
Kıyma ve sucuğu çiğ mi veriyosun yoksa pişmiş mi

Emboes

Pupa
12 Nis 2021
43
26
30
LV
0

etleri haşlamak mantıklı olabilir çünkü etlerin içinde bakteriler olabiliyor ve pişirilmeden verilirse koloniye zarar verebilir. İmkan varsa haşlamak iyi olur.

Users who are viewing this thread

Üst Alt