Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

karıncalar için alternatif besinler

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

MERHABALAR İYİ HOBİLER
bu aralar karıncalar için ilginç karışımlar yapıyorum ve bazı kolonilerimde test ediyorum bugünde sekerli ve ballı 2 farklı süt hazırladım hem protein hemde enerji versin diye ve unkurdu yemeyen 2 kolonime sundum 15 20 dk sonra 2 karısımıda içtiklerini gördüm.
bikac basarısız denemeden sonra busefer basarılı oldu
farklı karsımlar hazırlamaya devam edecegim basarılı olanları burdan yazarım kolay gelsin :giggle:

Benzer konular

Erbek808

Süper Majör
28 May 2020
213
95
140
Ödüller
2
LV
1

MERHABALAR İYİ HOBİLER
bu aralar karıncalar için ilginç karışımlar yapıyorum ve bazı kolonilerimde test ediyorum bugünde sekerli ve ballı 2 farklı süt hazırladım hem protein hemde enerji versin diye ve unkurdu yemeyen 2 kolonime sundum 15 20 dk sonra 2 karısımıda içtiklerini gördüm.
bikac basarısız denemeden sonra busefer basarılı oldu
farklı karsımlar hazırlamaya devam edecegim basarılı olanları burdan yazarım kolay gelsin :giggle:
nasıl yaptığını detaylı paylaşabilir misin? ihtiyacım var buna.

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

nasıl yaptığını detaylı paylaşabilir misin? ihtiyacım var buna.
Genellikle sivi karışımlar yapiyorum mesela gecen şeker ve yumurta denedim begenmediler sonraki gün kurutulmus gammarus ezip şekerli suya karıştırdım sabaha kalmamıştı aklina gelen karisimlari dene begenirlerse kullanirsin

Erbek808

Süper Majör
28 May 2020
213
95
140
Ödüller
2
LV
1

Genellikle sivi karışımlar yapiyorum mesela gecen şeker ve yumurta denedim begenmediler sonraki gün kurutulmus gammarus ezip şekerli suya karıştırdım sabaha kalmamıştı aklina gelen karisimlari dene begenirlerse kullanirsin
kurutulmuş micro un kurdum var,sence neyle birleştirmeliyim ?

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

basit bir mantıkla bence ballı suyla birleştir. hem bal iyidir yani .d ve benim gözlemlediğim kadarıyla karıncalar ballı suyu şekerli suya tercih ediyor
Bird powder diye bi ürün varmış kuşlar için ondada protein ve şeker bulunuyormuş dun 8tane kuscuya gittim bulamadım bulursaniz deneyin bence

Users who are viewing this thread

Üst Alt