Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

karıncaları böcekler ile beslemek zorunda mıyım?

SalihYzts

Pupa
1 Eki 2020
4
2
30
LV
0

ben karınca çiftliği yapmak istiyorum ama böcek fobim var karıncaları böcek dışı nelerle besleyebilirim neler ile protein sağlayabilirim yoksa benimki bir hayalmi
ek bilgi olarak beslemek istediğim tür tetramorium

Son düzenleme:

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

ben karınca çiftliği yapmak istiyorum ama böcek fobim var karıncaları böcek dışı nelerle besleyebilirim neler ile protein sağlayabilirim yoksa benimki bir hayalmi
ek bilgi olarak beslemek istediğim tür tetramorium
Protein olarak balık yemi,sucuk,yumurta beyazı ama arasıra canlı yem vermelisin evde öldürdüğü n hamam böceği,sinek vb. Verebilirsin

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Messor türü tohumlar ile beslenilebilir diye bir yazı okumuştum üreme hızı düşüyormuş ama idare ediyormuş
Evet messor tohum yer ama bir süre sonra protein eksikliğinden ölürler tohum sadece karbonhidrat ihtiyacını sağlar ama messorlarda sıklıkla protein verilmesine de gerek yoktur bir koloniye haftada 1 yada 2 kere verilmesi yeterlidir koloni büyüdükçe protein ve tohum miktarı artırılmalıdır

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Hiç canını sıkma kraliçe bul yeter ve uğraş ver is oluruna gider.Karışım yapabilirsin yumurta süt kuş vitamini vs ile protein ihtiyaçlarını alırlar meyve de sıkabilirsin.Tetramoriumlar fındık vs de yiyor kahvaltından da 1-2 şey at yer

SalihYzts

Pupa
1 Eki 2020
4
2
30
LV
0

Hiç canını sıkma kraliçe bul yeter ve uğraş ver is oluruna gider.Karışım yapabilirsin yumurta süt kuş vitamini vs ile protein ihtiyaçlarını alırlar meyve de sıkabilirsin.Tetramoriumlar fındık vs de yiyor kahvaltından da 1-2 şey at yer
çok teşekkürler herkeze cevapları için teşekkür ederim bu konuda beni aydınlattığınız için sormak istediğim son bir şey var o da bunların dolaşması için yaptığımız bölmeyle alakalı orda ben toprak tutkal karıştırıp sert bir yüzey yaparsam karıncalar zehirlenirmi

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Protein olarak balık yemi,sucuk,yumurta beyazı ama arasıra canlı yem vermelisin evde öldürdüğü n hamam böceği,sinek vb. Verebilirsin
Böyle bir şeyi önermem çünkü ilaçlı olma ihtimali yüksek koloni kaybedilebilir

Rougarou

Yumurta
31 Ağu 2020
12
0
5
LV
0

çok teşekkürler herkeze cevapları için teşekkür ederim bu konuda beni aydınlattığınız için sormak istediğim son bir şey var o da bunların dolaşması için yaptığımız bölmeyle alakalı orda ben toprak tutkal karıştırıp sert bir yüzey yaparsam karıncalar zehirlenirmi

Outworld kısmında hiçbir şey kullanmasan bile olur. Biraz daha doğal gözükmesini istiyorsan başlangıç olarak altına güzelce dezenfekte edilmiş kum kullan derim. İnşaat kumu veya deniz kumu olabilir.

Son düzenleme:

Users who are viewing this thread

Üst Alt