Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncam 3 aydır bende ve hala yumurtlama yapmadı

4 Mar 2022
29
13
15
LV
0

3 aydır bende ve aldığım adam kargoda stresden dolayı yumurtalarını yediğini söyledi yalnız 3 aydır hiç bir şekilde dokunmadım dün şekerli su takviyesi yaptım yedikçe yedi ben verdim o işti ne zaman yumurtlama yapar bilmiyorum döllenmemiş diyeceğim ama adam döllenmiş yumurtalıydı diyor.
3 ay oldu ya
45d9d7ef-c959-4e66-8e2e-ca81df6b67cf.jpg

Benzer konular

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Kış mevsimi ve ortam soğuk diye olabilir

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

3 aydır bende ve aldığım adam kargoda stresden dolayı yumurtalarını yediğini söyledi yalnız 3 aydır hiç bir şekilde dokunmadım dün şekerli su takviyesi yaptım yedikçe yedi ben verdim o işti ne zaman yumurtlama yapar bilmiyorum döllenmemiş diyeceğim ama adam döllenmiş yumurtalıydı diyor.
3 ay oldu yaEkli dosyayı görüntüle 11871
Eğer sıcaklık ve nem oranı doğruya yakınsa, döllenmemiş olabilir veya abdomen sağlığında sorun olabilir. 3 Ay stresinin geçmesi ve yumurtlamaya başlaması için çok fazla bir süre. Eğer sen coverını hiç açmadan güzel bir ortamda onu beklettiysen ve hala yumurtlamadıysa, bu satıcının üzerinde şüphe toplar. Zaten satın alım işlemleri çok önerilmez. Satıcına durumu bu şekilde bildirmeni öneririm.

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Aldığınız yeri tahmin edebiliyorum. Onlarca arkadaşın aynı sıkıntısı var. Camponotusların görüntüdeki türleri ve benzerleri Nisan Mayıs gibi uçuyor. Kış ayında yumurtasız Camponotus zaten kolay kolay olmaz. Fikrimce yumurtlamayanları kargoda yiyebilir diye kekliyorlar millete. Muhtemelen size de kargolamadan dediler ki kargoda yiyebilir size geldikten bir süre sonra yumurtlayacaktır gibi bir bahaneyi de önceden sunmuşlar. Şuana kadar birçok kişiye baya koloni ve kraliçe yolladım ve birçok kişi de bana yolladı. Tek 1 kere bile yumurta yeme olayı olmadı yani demek istediğim kargoda yumurta yeme gibi bir olay da aşırı nadir bir olay kolay kolay yemiyorlar. muhtemelen zaten yumurtası olmayan bir kraliçeyi size keklediler. Sadece size de değil aynı şekilde onlarca mağdur var. Alırken dikkatli olun lütfen.

Ayrıca döllenip döllenmediğini de zaten işçisi çıkmadan anlayamaz. Döllendi derken yumurtlamasına bakarak diyorsa bilgi yanlışı da var yollayan arkadaşın.

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

Aldığınız yeri tahmin edebiliyorum. Onlarca arkadaşın aynı sıkıntısı var. Camponotusların görüntüdeki türleri ve benzerleri Nisan Mayıs gibi uçuyor. Kış ayında yumurtasız Camponotus zaten kolay kolay olmaz. Fikrimce yumurtlamayanları kargoda yiyebilir diye kekliyorlar millete. Muhtemelen size de kargolamadan dediler ki kargoda yiyebilir size geldikten bir süre sonra yumurtlayacaktır gibi bir bahaneyi de önceden sunmuşlar. Şuana kadar birçok kişiye baya koloni ve kraliçe yolladım ve birçok kişi de bana yolladı. Tek 1 kere bile yumurta yeme olayı olmadı yani demek istediğim kargoda yumurta yeme gibi bir olay da aşırı nadir bir olay kolay kolay yemiyorlar. muhtemelen zaten yumurtası olmayan bir kraliçeyi size keklediler. Sadece size de değil aynı şekilde onlarca mağdur var. Alırken dikkatli olun lütfen.

Ayrıca döllenip döllenmediğini de zaten işçisi çıkmadan anlayamaz. Döllendi derken yumurtlamasına bakarak diyorsa bilgi yanlışı da var yollayan arkadaşın.
Kargoda yumurta yemesi gerçekten çok nadir, bana gelen kraliçelerden bir tanesi kargoda yumurtlamıştı :)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

⬆️ Aynı sorunla karşılaşan başka bir arkadaşımızın konusu..

@Onlorot 'un dediği gibi bu Campolar tek bir yerden ve elden satın alınıyor ve herkese aynı yalan söyleniyor sanırım.. belkide bu kraliçeler yuva ağzından toplanıp çiftleşme uçuşu yapmadan kanatları koparılıp satışı yapılmış bile olabilir.. çünkü Mayıs Haziran gibi sıcak mevsimde uçan campoların kışa kadar yumurtlamıyorsa ve işçisi yoksa başka ihtimal kalmıyor.. ve son olarak her türlü canlı alışverişinizde ister karınca olsun ister tarantula ister gecko mutlaka canlıların güncel foto ve videolarını istemeyi unutmayın..

Son düzenleme:

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

3 ay oldu yaEkli dosyayı görüntüle 11871
Döllenmemiş olabilir veya gerekli sıcaklıkları sağlamamış olabilirsiniz.

6 Mar 2022
1
2
5
LV
0

İlk olarak undergroundantworld sitesi sahibiyim.
Şöyle size burda yaptığınız iyi veya kötü yorumlar hakkında yanıt ve bilgi vermek isterim.
Satıcı konumunda yer alıyorum koloniler ve kraliçeler bulan kişiler tarafından toplu şekilde alınıp sitemde fark konularak satışa çıkarılmaktadır bu sebeple elimde sürekli canlı trafiği bulunmaktadır gelen giden kraliçe ve kolonilerin her ne kadar dikkat etsekte takibini yapmamız çok zor.
Bir değinmek istediğim konu ise tek kraliçelerde yumurta yapmama sorunu bunu yaşayan her müşterimiz şahsımız tarafına dönüş sağlarsa mağdur etmemek adına koloni gönderimi sağlıyoruz. Tek amacımız var hobinin gelişmesi ve insanların daha fazla ürün tür çeşitliliğine kaliteli şekilde ulaşmasıdır. Bizlerde sizler kadar duyarlı ve bilinçli insanlarız ancak bulan şahıslardan toplu şekilde faturalı alım yapmakta ve sitemizde satış sağlamaktayız. Herkesi mutlu etmeye ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kraliçe alınmış ve yumurta sorunu yaşamış veya ürünlerimiz ile alakalı en ufak sorun yaşamış kaç tane hobidaşımız varsa seve seve yardımcı olmak isteriz.
Şirket bünyesindeyiz. İyi veya kötü yapılan bütün yorumlar bizim gelişmemizi sağlar yorumlar ve eleştiriler için herkese teşekkür ederiz. web sitemizin iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. HERKESE İYİ HOBİLER.

YoY

Yumurta
1 Ağu 2021
37
9
15
LV
0

bende fugax bulmuştum birini tam yuva ağzından aldım rehavetle sanırım daha uçmamıştı diğer bulduğum üstüme konmuştu o yumurtladı baya bi işçisi oldu ama yuvadan aldığım büyük ihtimalle döllenmedi yumurtlamasına rağmen hep yedi hala işçisi yok eylülde bulmuştum yüksek ihtimal seninkide döllenmemiş

4 Mar 2022
29
13
15
LV
0

İlk olarak undergroundantworld sitesi sahibiyim.
Şöyle size burda yaptığınız iyi veya kötü yorumlar hakkında yanıt ve bilgi vermek isterim.
Satıcı konumunda yer alıyorum koloniler ve kraliçeler bulan kişiler tarafından toplu şekilde alınıp sitemde fark konularak satışa çıkarılmaktadır bu sebeple elimde sürekli canlı trafiği bulunmaktadır gelen giden kraliçe ve kolonilerin her ne kadar dikkat etsekte takibini yapmamız çok zor.
Bir değinmek istediğim konu ise tek kraliçelerde yumurta yapmama sorunu bunu yaşayan her müşterimiz şahsımız tarafına dönüş sağlarsa mağdur etmemek adına koloni gönderimi sağlıyoruz. Tek amacımız var hobinin gelişmesi ve insanların daha fazla ürün tür çeşitliliğine kaliteli şekilde ulaşmasıdır. Bizlerde sizler kadar duyarlı ve bilinçli insanlarız ancak bulan şahıslardan toplu şekilde faturalı alım yapmakta ve sitemizde satış sağlamaktayız. Herkesi mutlu etmeye ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kraliçe alınmış ve yumurta sorunu yaşamış veya ürünlerimiz ile alakalı en ufak sorun yaşamış kaç tane hobidaşımız varsa seve seve yardımcı olmak isteriz.
Şirket bünyesindeyiz. İyi veya kötü yapılan bütün yorumlar bizim gelişmemizi sağlar yorumlar ve eleştiriler için herkese teşekkür ederiz. web sitemizin iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. HERKESE İYİ HOBİLER.
İletişime geçtim sizinle hocam

Users who are viewing this thread

Üst Alt