Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncam strese girmiş ne yapmalıyım

20 Ocak 2022
87
9
30
LV
0

Karınca almıştım bir tane adamdan 7 yada 10 tane yumurtayla almistim geldiginde yumurtalari yoktu aldigim adam yumurtalari stresten yiyebilir dedi 7 gündür falan bende adam yumurtlar yine dedi yumurtaları çıkasıya kadarda yem verme dedi ben arada test tüpünü alıp elime karıncaya falan bakıyodum ve bikaç gündür kaçmaya çalışıyo pamuğu ittirmeye çalışıyo aldığım kişiyede fotoğrafı attım strese girmiş diyo stresten nasıl çıkar ve nezaman yumurtlar aldığım adam yumurtalar çıkasıya kadar yem verme dedi ama yumurtlamadı hala ben bunu besliyeyimmi yoksa aldığım adamın dediği gibi karıncanın yumurtası çıkasıya kadar beslemiyeyimmi

Benzer konular

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Besleme yapmaya gerek yok, bu daha da strese sokar. Eline alarak da bakmamaya çalış, tüpün sarsılması ve içeriye ışık girmesi strese neden olmuştur. Sakin ve karanlık bir ortamda haftalarca varlığını unutursan onun için en sağlıklısı olacaktır.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Aslında cevabı ben günler öncesinden özelden vermiştim.. arkadaş x birinden Camponotus kraliçesi almış ve satıcıdan resim foto istememiş satıca 7-10 yumurtası var demiş kargo sonrası alıcı sadece kraliçeyi görünce tekrar sormuş stresten yemiştir demiş satıcı.. velhasıl Campolar Mayıs Haziran gibi yaz aylarında uçuyor ve bu mevsime kadar yumurtlamayıp işçisi yoksa bende çiftleşmemiş kraliçe gönderildiğini düşündüm ve bunu aktardım arkadaşa..

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Aslında cevabı ben günler öncesinden özelden vermiştim.. arkadaş x birinden Camponotus kraliçesi almış ve satıcıdan resim foto istememiş satıca 7-10 yumurtası var demiş kargo sonrası alıcı sadece kraliçeyi görünce tekrar sormuş stresten yemiştir demiş satıcı.. velhasıl Campolar Mayıs Haziran gibi yaz aylarında uçuyor ve bu mevsime kadar yumurtlamayıp işçisi yoksa bende çiftleşmemiş kraliçe gönderildiğini düşündüm ve bunu aktardım arkadaşa..
Mantıklı bir düşünce aslında ama yapılması gerekene odaklanılmalı diye düşünüyorum. Çiftleşmemiş kraliçe gönderdiğini ispatlamak mümkün değil, satıcı iade vs. de yapmayı kabul etmez. O halde yapılabilecek en iyi şey doğru bir bakım.

20 Ocak 2022
87
9
30
LV
0

Ben yinede sormak istedim ben aldigimda yumurtayla gelcek dedi ciftleşmiş göndermiştir herhalde ben bide ayakkibi kutusuna koydum test tüpünü daha karanlık olsun diye olurmu
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Besleme yapmaya gerek yok, bu daha da strese sokar. Eline alarak da bakmamaya çalış, tüpün sarsılması ve içeriye ışık girmesi strese neden olmuştur. Sakin ve karanlık bir ortamda haftalarca varlığını unutursan onun için en sağlıklısı olacaktır.
Tamamdır sağol

Tamamdir sağol

Karıncanın test tüpüne karton sardım bide ayakkıbı kutusuna koydum test tüpünü karanlık olsun diye isterseniz karıncanın fotoğrafını atayim

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Canlıyı rahat bırakıp süreci gözlemlemek lazım(stresten uzak tutarak) haftada 1kere kontrol ederseniz yeterli olacaktır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt