Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıncamı Strese Soktum

Alihan hoylu

Media
20 Tem 2020
74
7
50
LV
0

Arkadaşlar kraliçe karınca günlerdir hiç bakmadan bodrumda duruyor ancak bugün bakmaya karar verdim ve yumurtladigini gördüm kırmızı kılıfı çıkarma istedim ama saklanınca anında strese girdi yumurtaları yemez değil mi bir de hala kanatlarını dökmemiş sebebi nedir?

Benzer konular

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Peki şu an bodrum katta yukarı çok sıcak ama yavaş yavaş havalar soğuyor bodrumdan almam gerekecek ayriyeten taşınacağız nasıl götüreceğim?
Taşınırken sarsılmayacak şekilde paketlerseniz sorun olmaz. Havalar soğuduğunda zaten kış uykusuna girmesi gerekiyor aksi halde dinlenmeyen kraliçenin ömrü ve yumurta verimi azalıyor ama o sıcak ile soğuk arası zamanda evinize çıkarabilirsiniz sonra kış uykusuna yatması gerek yatırmasanız da olur.

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

Peki şu an bodrum katta yukarı çok sıcak ama yavaş yavaş havalar soğuyor bodrumdan almam gerekecek ayriyeten taşınacağız nasıl götüreceğim?
Arkadaşlar kraliçe karınca günlerdir hiç bakmadan bodrumda duruyor ancak bugün bakmaya karar verdim ve yumurtladigini gördüm kırmızı kılıfı çıkarma istedim ama saklanınca anında strese girdi yumurtaları yemez değil mi bir de hala kanatlarını dökmemiş sebebi nedir?
Türü ne mesela ben 2 Kere bakıom günde tetralara ama formica felan olsa asla bakmam

Users who are viewing this thread

Üst Alt