Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kralice karincami turu ne

Yunusemre

Yumurta
23 Eyl 2022
4
0
5
LV
0

20221011_150319.jpg

Benzer konular

Muammi

Media
16 Ağu 2022
180
11
55
LV
0

Messor kraliçesi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şu aralar yumurlamaz sen onu bı test tüpüne alınca Ocak ayında kış uykusuna yatır

deadrune

Pupa
26 Mar 2022
64
21
30
LV
0

ocak ayında yatırmana gerek yok. bu ayın sonuna kadar yumurta vermezse yatırabilirsin

Hormiga

Süper Majör
Deneyimli Hobici
7 Eyl 2022
275
99
140
Ödüller
5
LV
2

İstersen yatırabilirsin istersen yatirmassin çoğu hobici ilk sene yatirmaz bazılari yatirir benim son buldugum messor kralicelerimi sicakligi 25 ila 30 derece arasi olan bir odaya aldim ve yaklasik 1 hafta bekletecegim yumurtlama ihtimalleri yuksek tabi kışa yaklastigimiz icin ic gudusel olarak kış uykusuna yatcaklarini dusunurler ki zaten 15 derecede yatarlar eger ki ben yatirmak istemiyorum dersen derecesi 25 veya 30 derece arasi bir odada tutabilirsin yada istici ped alip ustlerini urtebilirsin ki suanda isitici fiyatlari epey pahali onun yerine isiticili yorganlar olur cogu kisinin evinde vardir onlari ortebilirsin bunlar sadece bir kac secenek eminim ki biraz arastirma yaptigi da bambaska fikirler gorecegine eminim iyi günler , iyi hobiler
(Güzel tür hayırli olsun, sağlikli bir sekilde koloni kurmalari dilegiyle, iyi aksamlar)

Muammi

Media
16 Ağu 2022
180
11
55
LV
0

İstersen yatırabilirsin istersen yatirmassin çoğu hobici ilk sene yatirmaz bazılari yatirir benim son buldugum messor kralicelerimi sicakligi 25 ila 30 derece arasi olan bir odaya aldim ve yaklasik 1 hafta bekletecegim yumurtlama ihtimalleri yuksek tabi kışa yaklastigimiz icin ic gudusel olarak kış uykusuna yatcaklarini dusunurler ki zaten 15 derecede yatarlar eger ki ben yatirmak istemiyorum dersen derecesi 25 veya 30 derece arasi bir odada tutabilirsin yada istici ped alip ustlerini urtebilirsin ki suanda isitici fiyatlari epey pahali onun yerine isiticili yorganlar olur cogu kisinin evinde vardir onlari ortebilirsin bunlar sadece bir kac secenek eminim ki biraz arastirma yaptigi da bambaska fikirler gorecegine eminim iyi günler , iyi hobiler
(Güzel tür hayırli olsun, sağlikli bir sekilde koloni kurmalari dilegiyle, iyi aksamlar)
Kışın yatırması daha sağlıklı

Hormiga

Süper Majör
Deneyimli Hobici
7 Eyl 2022
275
99
140
Ödüller
5
LV
2

Kışın yatırması daha sağlıklı
Kisin yatirmasi dinlenmesi icin saglikli bir sey ama daha yeni koloniler icin yumurtasi olmayan kraliceler icin ayni cumle tam dogru olmaz kis uykusuna yatarsa daha verimli yumurtlar ama yatmazsada yumurtlar yani oz bir sekilde calismayan biri yorulmaz tabi dogalari geregi yatirmak gerekir ama kiside kisiye degisir zaten arkadasa kis uykusu hakkinda bilgi vermek istedim ben yatir veya yatirma diye bir sey demedim 🙂

deadrune

Pupa
26 Mar 2022
64
21
30
LV
0

benim tavsiyem tek kraliçe de olsa bir yıllık koloni de olsa yatırılması olur.

Oğuzjq

Majör
Emektar
Deneyimli Hobici
23 Haz 2021
99
64
75
Ödüller
2
LV
1

Messor kraliçesi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şu aralar yumurlamaz sen onu bı test tüpüne alınca Ocak ayında kış uykusuna yatır
daha işçisi bile olmayan kraliçeyi kış uykusuna yatırmak mantıksız
yatırma kış uykusuna

deadrune

Pupa
26 Mar 2022
64
21
30
LV
0

hic de değil. bu dönemde bulunan kraliçelerin yumurtlamasi zor. kışı geçirmesi lazım ondan sonra verimle yumurtuluyor

Muammi

Media
16 Ağu 2022
180
11
55
LV
0

Kisin yatirmasi dinlenmesi icin saglikli bir sey ama daha yeni koloniler icin yumurtasi olmayan kraliceler icin ayni cumle tam dogru olmaz kis uykusuna yatarsa daha verimli yumurtlar ama yatmazsada yumurtlar yani oz bir sekilde calismayan biri yorulmaz tabi dogalari geregi yatirmak gerekir ama kiside kisiye degisir zaten arkadasa kis uykusu hakkinda bilgi vermek istedim ben yatir veya yatirma diye bir sey demedim 🙂
Doğrudur de
benim tavsiyem tek kraliçe de olsa bir yıllık koloni d

daha işçisi bile olmayan kraliçeyi kış uykusuna yatırmak mantıksız
yatırma kış uykusuna
Sen galiba çok biliyorsun
Şu aralar messor kraliçesinin yumurtlama ihtimali%5
Tabiki de kış uykusuna yatircak

Users who are viewing this thread

Üst Alt