Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kış uykusu acil yardım

Valger

Pupa
26 Haz 2020
25
4
30
LV
0

Arkadaşlar benim 25-30 işçili lasius kolonim var ama kış uykusuna yatırmadım bugün baktım 2 tane işçi karınca ölmüş detaylı olarak kış uykusuna nasıl yatırırım yardımcı olurmusunuz ve buzdolabına termometre koydum 7 derece çıktı bu yeterli midir oraya koymam için ve besleme yapmam gerekirmi ?

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Son kez besle ama çok verme sonra buzdolabına koyabilirsin. 7 derece uygun. Tüpteki suya dikkat et bitmesin ya da beslemen gerekmeyeceği için çoğunluğu su dolu bir tüpe transfer et. 1.5-2 ay kış uykusu yeterli. Tek dikkat etmen gereken şey tüpteki suyun bitmemesi.

Valger

Pupa
26 Haz 2020
25
4
30
LV
0

Son kez besle ama çok verme sonra buzdolabına koyabilirsin. 7 derece uygun. Tüpteki suya dikkat et bitmesin ya da beslemen gerekmeyeceği için çoğunluğu su dolu bir tüpe transfer et. 1.5-2 ay kış uykusu yeterli. Tek dikkat etmen gereken şey tüpteki suyun bitmemesi.
Tüpte az su kalmış ama su bitmeden transfer nasıl yapabilirim

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Tüpte az su kalmış ama su bitmeden transfer nasıl yapabilirim
Uygun tüpü hazırla. Gün ışığını kullanabilirsin. Yeni tüpü karanlık ve gölge yap. Eski tüpü güneşe koy hızlıca geçerler. 5 dakikadan fazla tutma karıncalara zarar verebilirsin.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Arkadaşlar benim 25-30 işçili lasius kolonim var ama kış uykusuna yatırmadım bugün baktım 2 tane işçi karınca ölmüş detaylı olarak kış uykusuna nasıl yatırırım yardımcı olurmusunuz ve buzdolabına termometre koydum 7 derece çıktı bu yeterli midir oraya koymam için ve besleme yapmam gerekirmi ?
Kış uykusuna yatırmalısın ama ölümler kış uykusu sebebiyle değil muhtemelen işçilerin yaşlanıp ölmesindendir

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Kış uykusu öyle hemen ömürlerine etki etmez. Zaten ilk işçilerdense birkaçının ölmeleri normal. Aceleye gerek yok dostum. Güzelce ortamı hazırla ve alıştıra alıştıra yatır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt