Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kış Uykusu

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

Arkadaşlar buzdolabı kullanmadan kış uykusuna yatırmak mümkün mü ? Kış uykusuna ne zaman yatırırsam verimli olur ?

Benzer konular

Orkan

Pupa
7 Haz 2020
11
14
30
LV
0

Buzdolabı kullanmanız şart değil. Yaşadığınız şehre göre kış uykusu zamanı değişebilir ama genelde ekim sonu kasım başı gibi yatırılıyor. Ben İzmir'de olduğum için havalar çok soğumadı sıcaklıkları yavaş yavaş düşürüyorum şuan haftaya yatırmayı planlıyorum bir kısmını buzdolabına bir kısmını da terastaki bir dolapta muhafaza edeceğim. Siz de sıcaklığı uygun bir yer ayarlarsanız buzdolabına gerek kalmaz.

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

Buzdolabı kullanmanız şart değil. Yaşadığınız şehre göre kış uykusu zamanı değişebilir ama genelde ekim sonu kasım başı gibi yatırılıyor. Ben İzmir'de olduğum için havalar çok soğumadı sıcaklıkları yavaş yavaş düşürüyorum şuan haftaya yatırmayı planlıyorum bir kısmını buzdolabına bir kısmını da terastaki bir dolapta muhafaza edeceğim. Siz de sıcaklığı uygun bir yer ayarlarsanız buzdolabına gerek kalmaz.
Kasım sonu koysam olur mu ? Birde kraliçem şu an yumurtlamış halde değil. Onu nasıl bekleyecek tek başına. Kraliçem cremagoaster (clustral)

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Kasım sonu koysam olur mu ? Birde kraliçem şu an yumurtlamış halde değil. Onu nasıl bekleyecek tek başına. Kraliçem cremagoaster (clustral)
İstanbul'un denizel etkiye maruz kalması ve şehrin yarattığı sıcaklık alanından dolayı buz dolabı şart olacaktır. Kasım ayına gireceğiz fakat hala hava 20 derece de İstanbul'un şuan 5 günlük gece sıcaklıkları 15 ila 10 derece arasında ufak bir kutu içerisinde( gündüzleri güneşe maruz kalmaması açısından) balkona koyabilirsiniz bu şekilde havaların da yavaş yavaş soğuması canlıyı kış moduna sokacaktır. Daha sonraki süreçte sıcaklıklar 0 - 0 ın altına düşecektir bu durum da kraliçeyi içeri alıp evin soğuk bir bölümüne koymanız gerekecektir. En iyi yöntem buzdolabı diğer türlü devamlı takip durumu oluyor.

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

İstanbul'un denizel etkiye maruz kalması ve şehrin yarattığı sıcaklık alanından dolayı buz dolabı şart olacaktır. Kasım ayına gireceğiz fakat hala hava 20 derece de İstanbul'un şuan 5 günlük gece sıcaklıkları 15 ila 10 derece arasında ufak bir kutu içerisinde( gündüzleri güneşe maruz kalmaması açısından) balkona koyabilirsiniz bu şekilde havaların da yavaş yavaş soğuması canlıyı kış moduna sokacaktır. Daha sonraki süreçte sıcaklıklar 0 - 0 ın altına düşecektir bu durum da kraliçeyi içeri alıp evin soğuk bir bölümüne koymanız gerekecektir. En iyi yöntem buzdolabı diğer türlü devamlı takip durumu oluyor.
Buzdolabına ne şekilde koymalıyım ?

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
408
223
225
Ödüller
6
LV
3

Önce türün kış uykusu sıcaklık değerine bakın daha sonra buz dolabının sıcaklık değerine bakın eğer ki türün istediği kış sıcaklık değeri 10 derece üstünde ise buzdolabına koymayın dolabın sıcaklık değerini 10 üzerine çıkartırsanız diğer yiyecekler bozulabilir. 10 derece altında ise dolabın sıcaklık değeri ile oynayabilirsiniz. Kendi evimde havaların yavaştan soğumasıyla da dolabın şuan ki sıcaklık değeri 10 derece tabi bu enerji tasarrufu için yapılan bir şey ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt